XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 CZERWCA 2012 r. 2012-06-17

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby przebywając w obecności Boga, zaczerpnąć sił potrzebnych do dobrego życia chrześcijańskiego. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny, dlatego podczas naszego spotkania liturgicznego chcemy prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla naszych rodzin.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.
1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy. Po nim wieczorna Msza św. o godz.18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą po wieczornej Mszy świętej. W środę połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Przed nią o godz. 10.45 będzie poświęcenie Figurki Matki Bożej Niepokalanej. Jest to dar wdzięczności Ks. Proboszcza za dar życia, za 40 lat kapłaństwa i 20 lat pracy jako proboszcza w naszej parafii. Po poświęceniu w procesji przejdziemy do kościoła gdzie rozpocznie się Uroczysta Msza święta. Po niej będzie procesja eucharystyczna z racji Odpustu parafialnego, dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów. Po południu będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do przeżycia Odpustu parafialnego by uczcić Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i zyskać Odpust.

Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 17.00.

5 . Przypominamy, że w niedziele obowiązuje porządek wakacyjny. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00. W pierwsze niedziele miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00.

6. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, że w dniu 19 czerwca we wtorek o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów przyszłych klas I – rocznik 2005 i 2006 w jadalni szkolnej.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego w nim o nowym Ks. biskupie Ordynariuszu Andrzeju Jeżu.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Wojciech Szatko l. 71 i
+ Tadeusz Jacheć l. 59. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

10. „Sprawiedliwy zakwitnie jak palma, rozrośnie się jak cedr na Libanie. Zasadzeni w domu Pańskim rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga”. Niech słowa psalmisty Pańskiego zapadną w nasze umysły i sprawią, że nasze rodziny będą Bogiem mocne. Na trud budowania Kościoła domowego w naszych rodzinach przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały Tydzień życzymy Szczęść Boże