IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 MARCA 2012 r. 2012-03-18

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. W liturgii Kościoła nosi ona nazwę laetare, co oznacza „radujmy się”. Niedziela ta kładzie akcent na paschalną radość i nadzieję, których pełna jest dziś liturgia czytań, zwłaszcza Ewangelia, w której Święty Jan zapewnia, że „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,15). To zapewnienie, które słyszymy w połowie Wielkiego Postu, wzywa nas do konkretnych działań. Jednym z najbardziej owocnych i skutecznych, nie tylko w Wielkim Poście, ale w ciągu całego roku liturgicznego, jest pokuta, która wyraża się poprzez modlitwę, uczynki miłosierdzia, umartwienia, wstrzemięźliwość, post oraz jałmużnę. Prośmy podczas tej Eucharystii o siły do podjęcia pokuty, a za wszelkie niewłaściwe i grzeszne zachowania szczerze Boga przepraszajmy.

1. Msze św. do południa jak każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Po nich Nowenna do św. Józefa. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i dekorację na Wielkanoc, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Wieczorna Msza św. o 18.00.

2. Jutro, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. Na Mszę Świętą zwłaszcza wieczorem zapraszamy wszystkich Jego czcicieli a szczególnie mężczyzn, bowiem święty Józef jest ich wspaniałym patronem i opiekunem.

W tym też dniu bp Władysław Bobowski będzie obchodził 80 urodziny. Z tej okazji w katedrze tarnowskiej, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył Czcigodny Jubilat.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy świętej.

4. W piątek uczestniczymy w Drodze Krzyżowej. Pierwsza o godz. 16.30 po niej Msza święta i Druga o godz. 19.00 na którą zapraszamy szczególnie Młodzieży klas I Gimnazjum.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla Starszych i dla Młodzieży pracującej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale o godz. 17.00.
Msze św. z kazaniem dla Starszych w czasie Rekolekcji w tygodniu będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź będzie we wtorek 27 marca od godz. 8.30 do 18.00 z przerwami. Szczegółowy program w Biuletynie Niedzielnym.
Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.
7. Przypominamy, że Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne i baranki. Ofiara wynosi przynajmniej 5 złotych. Można też nabyć inne przedmioty w tym PALEMKI dla dzieci Prosimy aby już dziś nabywać paschaliki i baranki a nie czynić tego tuż przed świętami bo może ich zabraknąć w centrali Caritasu.

8. Domowy Kościół (gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie ) zaprasza małżeństwa na RANDKĘ MAŁŻEŃSKĄ w ramach akcji KIBICUJ RODZINIE. Spotkanie odbędzie się 25 marca o godz. 16.00 w auli PWSZ w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8. Dla zainteresowanych szczegóły w gablocie ogłoszeń.

9 . Nasze Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. do Domu Katechetycznego. Zapraszają też chętnych.

10. Miło nam ogłosić, że pojawił się kolejny, piękny Album w opracowaniu naszej Siostry Albiny. Tym razem z dekoracjami na śluby i nie tylko ze zdjęciami w naszym kościele. Album do nabycia w zakrystii u Siostry w cenie przyzwoitej z uwzględnieniem upustu. Może to być promocja dekoracji w naszym kościele. Przyda się szczególnie zainteresowanym przyjęciem Sakramentu Małżeństwa bądź tym, którzy ten Sakrament przyjęli i są na zdjęciach.

11. „Łaską bowiem jesteście zbawieni”. Te słowa Świętego Pawła niech nas zmobilizują do skorzystania z łaski sakramentu pokuty i pojednania. Im lepiej przygotujemy się do samej spowiedzi, tym owocniej ją przeżyjemy. Niech w tym przygotowaniu towarzyszy nam Boże błogosławieństwo. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy pięknego przeżycia Dnia Pańskiego i wielu łask Bożych w tym tygodniu. Szczęść Boże.