VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LUTY 2012 r. 2012-02-12

W dzisiejszą niedzielę, myślami i modlitwą stajemy przed Jezusem - lekarzem, aby na nowo stać się uczestnikami Jego miłosierdzia i świętości. On leczy nas z choroby grzechu i włącza w lud święty, lud Boży. Wysłuchajmy z uwagą Ewangelii, w której Chrystus swoją mocą oczyścił z choroby trędowatego. Zaś w drugim czytaniu Święty Paweł wzywa Koryntian, a także nas do naśladowania go, byśmy oczyszczeni z trądu naszych grzechów byli jak on wiernymi naśladowcami Chrystusa. Jezus bowiem i dzisiaj głosi Ewangelię o królestwie i leczy wszelkie choroby współczesnego człowieka.

Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Dzisiaj Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu kolejne 40 Godzinne nabożeństwo. Adoracja będzie według następującego porządku.:
od godz. 14.30 adorują dzieci, od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty, od godz. 16.00 Ojcowie, pd godz. 17.00 Młodzież.
Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Podobny porządek będzie w przyszłą niedzielę.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę wieczorem o godz. 17.00 będzie Msza św. Po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W przyszłą niedzielę kolejna zbiórka przed kościołem na ogrzewanie. W styczniu zbiórka na ten cel wyniosła 1 670 złotych. Ostatni rachunek zapłaciliśmy tylko za kościół 3 948 złotych.

4. Również w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. We wtorek, 14 lutego, przypada święto Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

6. Tego samego dnia tradycja wspomina świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. W czwartek zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich na Mszę świętą wieczorną. Po niej spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym. Prosimy o sumienną obecność wszystkich należących do Zakonu.

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, ze trwają zapisy do klasy pierwszej rocznik 2005 i 2006 /nieobowiązkowe/. Terminarz zapisów: 1 luty do 24 kwiecień 2012 r.

9. W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę (19 lutego) o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.

10. Msze święte od uczestników pogrzebu będą odprawiane poza parafią. Będą podawane terminy odprawiania w gablocie ogłoszeń.

11. Na dobre przeżycie tego tygodnia życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.