NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 STYCZNIA 2012 ROK 2012-01-08

Dzisiejsza niedziela – niedziela Chrztu Pańskiego – tak mocno i wyraźnie przypomina nam to szczególne wydarzenie znad Jordanu, kiedy nasz Zbawiciel Chrystus Pan przyjął chrzest od Świętego Jana Chrzciciela. Ponadto uzmysławia nam również znaczenie naszego chrztu świętego, pierwszego przyjętego przez nas sakramentu, który włączył nas do Kościoła. Jako ludzie ochrzczeni, wszczepieni w Chrystusa, jako żywe cząstki Kościoła świętego przychodzimy dziś na niedzielną Eucharystię, aby oddawać chwałę Jezusowi, naszemu Panu, Odkupicielowi i Głowie Kościoła.

Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Przeżywana dziś w Kościele niedziela Chrztu Pańskiego kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Niech więc to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu świętego i wynikających z niego konsekwencji. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna o godz. 18.00 połączona z Nieszporami.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. We wtorek 10 stycznia mija kolejny miesiąc od tragedii smoleńskiej. Wieczorna Msza św. w intencji Ofiar tej tragedii. Po niej zapalenie znicza pamięci pod Krzyżem Misyjnym.

4. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas rozpoczyna całodzienną Adorację, która potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta a po Niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, z którym prosimy zapoznać się zwłaszcza Róże zarówno Matek jak i Ojców. Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorne nabożeństwo.

6. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 7 249 zł. Kolędowało 11 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się ok. 70 dzieci a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup. Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane na cele misyjne.

7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów ogrzewania. W grudniu ofiary wyniosły 1 844 złote. Bóg zapłać.

8. Siostry Służebniczki zapraszają Rodziny błogosławionego Edmunda Bojanowskiego i tych, którzy chcą należeć do tej wspólnoty na spotkanie w dniu 14 stycznia 2012 r. o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Marek l. 89 i + Marian Biedroń l. 75, którego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 13.45. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nas Panie…

11. Od przyjęcia chrztu świętego należymy do Kościoła założonego przez Chrystusa Pana. Niech świadomość tej przynależności zawsze umacnia nas w codziennym życiu, aby było ono wierne nauce Jezusa, naszego Zbawiciela. Niech zachęca nas również do wyznawania wiary wobec świata. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.