II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 1 STYCZNIA 2012 ROK UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYJI 2012-01-01

Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Na wzór Świętej Bożej Rodzicielki Maryi chłońmy bogactwo treści, jakie niesie ze sobą okres Bożego Narodzenia. Zachowujmy te sprawy i rozważajmy je w sercu. Niech staną się dla nas fundamentem codziennych decyzji i wyborów. Gromadząc się na Eucharystii jako wspólnota wierzących, otwórzmy się na doświadczenie prawdy o tym, że na wzór Maryi Kościół jest Matką. Niech naszej refleksji nad misją Kościoła towarzyszy modlitwa o pokój na świecie. Za grzechy i zatwardziałość serc przepraszajmy miłosiernego Boga. Po Mszy świętej pozostańmy na wspólną krótką Adorację.

1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach. Po południu o godz. 15.00 Msza św. a wieczorna. o godz. 18.00 połączona z Nieszporami.

Po Mszy o godz. 10.30 będą Jasełka w wykonaniu dzieci.

2. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Trzech Króli. Jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Patronalnym Świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania.

Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom Christus mantionem benedicat.

Caritas będzie rozprowadzała komplety na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii. Przy okazji informacja dla podopiecznych naszej Caritas. Wydawanie darów będzie na plebanii 4 i 5 stycznia tj. w środę i czwartek, w godzinach od 15.00 do 16.00.

4. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 13.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

6. Comiesięczne spotkanie modlitewne dla klas II przed I Komunią świętą, będzie w niedzielę 8 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców. Po Mszy św. będą omawiane sprawy związane z I Komunią.

7. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?

8. Bardzo serdecznie prosimy Kierowców przyjeżdżających samochodami do kościoła na nabożeństwa o parkowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami tak, aby była zachowana w każdej chwili przejezdność przy ulicach. Od przyszłej niedzieli mają być przeprowadzane kontrole parkowania przez odpowiednie służby a niestosujący się kierowcy do przepisów będą ukarani mandatami. Korzystajmy z istniejących parkingów przy Domu Katechetycznym i przy plebanii.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Stanisława Dyrdał l. 81. Pogrzeb Jej będzie jutro o godz. 13.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Wszystkim Drogim Parafiankom, Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2012 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Wszystkim na cały tydzień i na Nowy Rok życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.
ZAPROSZENIE

II Tarnowski Koncert Noworoczny odbędzie się w sobotę, 7 stycznia 2012 o godz. 19.00 w Tarnowskim Teatrze w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes”. Gościem Koncertu będzie Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Szczegóły na afiszu.

Przy okazji informacja o wydaniu dwupłytowego albumu CD/DVD przez Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” z nagraniem Kolęd i Pastorałek” Album otrzymał status złotej płyty DVD. Album ten można nabyć w cenie 50 zł w zakrystii. Warto go mieć.