UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - 25 XII 2011 r. 2011-12-25

Wpatrzeni w postać maleńkiego Zbawiciela, którego dzisiaj ujrzała cała ziemia, dziękujmy Bogu za to, że możemy raz jeszcze w naszym życiu wraz z całym Kościołem przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Uroczystość ta mówi nam, że Bóg, dla którego jedynie niebo jest w pełni godnym mieszkaniem, postanowił nie tylko zamieszkać na ziemi, ale również zbudować sobie dom w ludzkim sercu. Otwórzmy nasze serca poprzez akt pokuty na przychodzącego do nas nowo narodzonego Zbawiciela.

1. Msze św.; 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza święta połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu świętego a o godz. 18.00 wieczorna Msza św. połączona będzie z Nieszporami.

Składka w Boże Narodzenie z Pasterki jest przeznaczona na specjalny Fundusz Ochrony Życia dzieci nienarodzonych. W Dzień Bożego Narodzenia jak zawsze składka na potrzeby bieżące parafii a w drugi dzień świąt na Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie i Tarnowie.

2. Jutro drugi Dzień Bożego Narodzenia święto św. Szczepana porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 Msza święta.

Na Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczyste Posłanie Zespołów Kolędników

Misyjnych, którzy będą chodzić po domach by zanieść Radość Bożego Narodzenia do rodzin naszej parafii. Ofiary zebrane podczas tej akcji zostaną przekazane na cele misyjne w krajach afrykańskich i Ameryki Południowej . Przyjmijmy ich życzliwie.

3. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. Poświęcenie wina będzie na Mszy św. wieczornej. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17.00 Rodziców i dziadków z dziećmi, wnukami, nawet tymi najmniejszymi.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

5. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny. Msze Święte o godzinie 7.00 rano i wieczorem o godz. 17.00

6. W sobotę przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godzinę 17.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, które otrzymaliśmy w tym Roku. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Nasza liczna obecność na nim niech będzie podziękowaniem Panu Bogu za miniony Rok 2011.

7. W przyszłą niedzielę świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7. 00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2012 roku. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak potrzebny pokój na świecie. Na Mszy św. o godz. 10.30 będą Jasełka w wykonaniu dzieci. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.

8. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali i wspomagali materialnie dekorację szopki w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Przełożonej Albiny mówiąc Bóg zapłać.

9. We środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

Prosimy o przyjazd po księdza na plebanię i odwieźć po skończonej kolędzie.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych zmarłych, których będziemy wspominać przy naszym wigilijnym stole. Zanieśmy na ich grób symboliczny stroik, zapalmy lampion czy świąteczną świeczkę, pamiętając o modlitwie za nich. Niech będzie to nasza świąteczna jedność i pamięć o nich przed Panem. Podtrzymujmy ten piękny zwyczaj.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Franciszek Socha l. 79. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek 26 XII o godz. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie.

10. Przeżyliśmy wspaniałą tajemnicę wcielenia Syna Bożego, który żyje i jest obecny pośród swego ludu. Zanieśmy teraz naszą radość i miłość wszystkim bliskim i mniej znanym nam ludziom, aby rzeczywiście cała ziemia mogła cieszyć się i uwielbiać Boga, który dla nas stał się człowiekiem. „Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!” Tymi słowami dobrze nam znanej kolędy my kapłani życzymy z całego serca Drogim Siostrom Zakonnym, Parafiankom, Parafianom i wszystkim Gościom, Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza Was wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem. Wszystkim na radosne i rodzinne przeżywanie świat i na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.