XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 PAŹDZIERNIKA 2011 r. NIEDZIELA MISYJNA 2011-10-22

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać za płynące z serca ofiary na ten cel.

Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 o godz. 17.15 będzie Różaniec, a następnie Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

Przed nami ostatni tydzień miesiąca modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym. W tym tygodniu będziemy modlić się za misje katolickie. Matka Boża w swych objawieniach prosi: Odmawiajcie Różaniec. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.15. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę. Prosimy o obecność dzieci i młodzieży.

W czwartek zapraszamy na comiesięczne spotkanie Młodzież klas I Gimnazjum.

Rozpocznie się Różańcem następnie Msza święta. Zapraszamy także Rodziców.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za to, że pośród nas wybrał sobie miejsce swojego zamieszkania i udzielania swoich łask.

W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili.

Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

Zachęcamy do nabywania zniczy i różnego rodzaju kwiatów na groby rozprowadzanych przez Caritas. Nabywając je chcemy wspierać potrzebujących i w ten sposób okazywać miłosierdzie. Miejmy otwarte serce dla potrzebujących. Kto nabywa przedmioty w Caritas pomaga potrzebującym.

Aby zyskać odpusty zupełne za dusze zmarłych z okazji Wszystkich Świętych i Tygodnia Modlitw za Zmarłych, trzeba przystąpić do spowiedzi św. Spowiedź w naszym kościele będzie w czwartek i piątek od godz.16.30. Prosimy wykorzystać tę okazję do spowiedzi św. Można też korzystać ze Spowiedzi rano przed Mszą świętą i wieczorem podczas Różańca.

7. W tym tygodniu w piątek, 28 października obchodzimy wspomnienie: świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów Jezusa.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Bożego

8. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego ” i korzystania z naszego parafialnego Biuletynu Niedzielnego

9. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Na dobre przeżycie tego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.