XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 VIII 2011 ROK 2011-08-21

„A wy, za kogo Mnie uważacie?” – Te słowa Jezusa skierowane do Apostołów usłyszymy w dzisiejszej ewangelii. Są to słowa, które kieruje On także do nas, zgromadzonych w tej świątyni. Pyta o to, kim jest dla mnie. O tym zaś świadczy wymownie stan mojej duszy – to, czy dziś mogę przyjąć Go w Komunii Świętej. O tym, kim On jest dla mnie, mówi też moje zaangażowanie w sprawowaną liturgię. Prośmy Boga, by pobożny udział w tej Mszy Świętej umocnił naszą wiarę i pobudził do przeżywania codziennych obowiązków jako drogi naszego uświęcenia.

Przypominamy, że składka na tacę z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii przeniesiona z II niedzieli miesiąca. Bóg zapłać z życzliwe ofiary na ten cel.
1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Na Mszy św. o godz. 11.00 nasz rodak Krzysztof Armatys będzie dziękował za 25 lat kapłaństwa. Kazanie wygłosi Ks. Rektor naszego Seminarium.

2. W środę, 24 sierpnia, obchodzimy święto Bartłomieja Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. W tym dniu zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych
pokoleń”. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą. Dzień wcześniej na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Relacje z trasy Pielgrzymki podawane są w radiu RDN Małopolska. Program jest umieszczony w gablocie ogłoszeń.

4. W sobotę, 27 sierpnia – czcimy świętą Monikę, matkę świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

6. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Również Odpust w Starych Żukowicach. Suma o godz. 11.00.

7. Miło nam też poinformować, że jutro złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Dębickich nasza siostra katechetka Katarzyna Dulska. Polecamy Ją naszej modlitwie.
8. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w szkole Podstawowej nr 14 dnia 24 sierpnia tj. środa od godz. 15.30 do 17.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Zdzisław Słupek l. 62. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..
10. Uznajmy, że Bóg jest tajemnicą; tajemnicą miłości, która zaprasza człowieka do przyjęcia zbawienia; tajemnicą miłości, która wzywa nas, abyśmy otwierając się na Boga i bliźnich, z wytrwałością wypełniali nasze codzienne obowiązki. Na ten trud przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.