XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 SIERPNIA 2011 ROK 2011-08-14

„Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi”. Tak brzmią słowa dzisiejszego Psalmu responsoryjnego. Kościół zachęca nas dzisiaj do tego, byśmy nade wszystko ufali Panu Bogu, a On będzie nam błogosławił. Módlmy się w czasie tej Mszy Świętej o głęboką ufność, byśmy zawsze powierzali Bogu nasze sprawy, problemy i radości.

Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
1. Msze św. jak każdą niedzielę wakacyjną: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o sumienną obecność.

2. Przed kościołem natomiast zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Ordynariusza przedstawiciele Caritas Parafialnej zbierają ofiary na pomoc głodujących mieszkańców Afryki Wschodniej. W imieniu Ks. Biskupa dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.

3. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte
będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w naszych świątyniach święcone są wianki ziół, kwiatów i zbóż z naszych pól i łąk. Poświęcenie będzie po Mszach świętych. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
Z jutrzejszym świętej maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

4. We środę wyruszy Piesza Tarnowska Pielgrzymka do Częstochowy. Łączmy się
duchowo z diecezjanami i parafianami pielgrzymującymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki są codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.ppt.lap.pl

W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
po wieczornej Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę nasz rodak Ks. Krzysztof Armatys, który obecnie pracuje we Francji będzie przeżywał Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa. Uroczystą Mszę świętą odprawi o godz. 11.00 a kazanie okolicznościowe wygłosi Ks. Rektor naszego tarnowskiego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii przeniesiona z II niedzieli miesiąca.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. A czcić będziemy:
We środę, 17 sierpnia – świętego Jacka, założyciela pierwszego klasztoru dominikańskiego w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie;
W sobotę, 20 sierpnia, świętego Bernarda, opata cysterskiego, który wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony Doktorem Kościoła;

8. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz wypoczywających na wakacjach. Prośmy
Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Józef Matraj l. 87. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Od Każde spotkanie z Chrystusem umacnia naszą wiarę i ufność. Niech udział w tej Eucharystii sprawi, byśmy zawsze nasze losy składali w ręce Boga. Na trud nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże