Drodzy Diecezjanie ! 2006-01-28

Fala mrozów, która nas wszystkich aktualnie dotyka, stanowi szczególne niebezpieczeństwo dla osób w podeszłym wieku, chorych i samotnych. W zaistniałej sytuacji staje się konieczne, abyśmy okazali się solidarni oraz otoczyli pamięcią, modlitwą i konkretną pomocą naszych potrzebujących sąsiadów. Wobec niebezpieczeństwa i zagrożeń, jakie niosą ze sobą niespotykane od lat niskie temperatury, właśnie zauważenie potrzebujących ludzi, którzy żyją najbliżej nas jest wyzwaniem chwili.
Nie zapominajmy także o tych, którzy mieszkają w oddalonych od centrum wioskach czy przysiółkach.
Proszę was, Drodzy Diecezjanie, byście pomyśleli o tym, czy ktoś w najbliższym sąsiedztwie czy rodzinie nie potrzebuje pomocy w postaci opału, przyniesienia wody, wezwania lekarza czy zrobienia zakupów. Zawsze w sytuacjach zagrożeń okazywaliśmy się jako Rodzina Diecezjalna, solidarni, ofiarni i niosący pomoc. Niech i tak będzie tym razem. Niech przykład zatroskania i działania dają w sposób szczególny duszpasterze i parafialne zespoły Caritas.
Zapewniam Was o modlitwie i wszystkim na te trudne dni udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Wiktor Skworc