XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 LIPCA 2011 ROK 2011-07-31

Gromadzimy się na tej Eucharystii, by wielbić i dziękować Bogu za wszystko, co od Niego otrzymujemy. On dostrzega bowiem nasze potrzeby i pragnie je zaspokoić. Przenika naszą codzienność i umacnia nas w słabościach. On również i dzisiaj staje pośród nas jako Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem i karmić swym Ciałem, abyśmy potrafili dzielić się dobrami duchowymi i materialnymi z bliźnimi.
1. Msze św. według porządku wakacyjnego 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza święta jak zwykle o godz. 18.00.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 67. rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 67. rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

4. W środę Msza św. i o godz. 18.00 po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

5. W pierwszy czwartek miesiąca, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada akurat tego dnia, w modlitwach będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie.

6. W pierwszy piątek miesiąca. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.
Chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
8. W przyszłą niedzielę 7 VIII – bł. Edmunda Bojanowskiego (1814-1870), Wielkopolanin, świeckiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, który szczególnie ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich. W szczególny sposób będą Go czciły nasze Siostry Służebniczki Dębickie.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia;
błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. Trwają przygotowania do XIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.
Spotkanie przed pielgrzymką dla gr nr 2 św. Franciszek odbędzie się 7 sierpnia 2011 po Mszy o godz. 16 w Kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania się jeszcze na pielgrzymkę. ks. Tadeusz - przewodnik
11. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
12. Wiara domaga się czytelnego świadectwa. Dlatego też, abyśmy mogli być wiarygodnymi świadkami Chrystusa i abyśmy pociągali do wiary naszych braci i siostry, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono nas wspomoże i utwierdzi w dzieleniu się dobrami duchowymi i materialnymi z naszymi bliźnimi. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.