VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 CZERWCA 2011 r. 2011-06-05

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, którą dzisiaj obchodzimy, jest dla nas przypomnieniem, że i nasza ojczyzna jest w niebie, że i nasze życie zmierza do tego samego celu – być na wieki z Bogiem w niebie. Podobnie jak Apostołowie, również i my winniśmy patrzeć do góry i wypełniać wszystko to, czego od nas oczekuje Chrystus.

Po Mszy świętej wspólna krótka Adoracja z racji I niedzieli miesiąca.

1. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 15.00 Msza święta a o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe i Nowenna do Ducha Świętego. Po nim Msza św. o 18.00.

2. Już od wczoraj przez kolejne czerwcowe dni, wpatrzeni w kochające Serce Pana Jezusa, modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codziennym czerwcowym nabożeństwem po Mszy św. o godz. 18.00 łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

3. W poniedziałek, 6 czerwca, przypada I rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego nowego polskiego Błogosławionego będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym Narodem.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6 30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. O godz. 17.30 Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego połączone z Nowenną do Ducha Świętego i Litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza Święta. Będzie ona odprawiona za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Droga Krzyżowa o godz. 20.00

5. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Zadbajmy o groby naszych zmarłych a śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Pamiętajmy o złożeniu ofiary na utrzymanie cmentarza. Nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele.

6. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, że w dniu 6 czerwca 2011 r. /poniedziałek/ o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów przyszłych klas I – rocznik 2004 i 2005 w jadalni szkolnej.

8. We wtorek o godz. 5.00 wyrusza pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Łagiewnik.

9. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę uroczysta Msza święta w Boże Ciało będzie na stadionie „Iskry” o godz. 9.00. Po mszy świętej procesja ulicą Krzyską do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Jarków, drugi przy posesji p. Sieradzkich i Rutka, trzeci przy posesji p. Sasaków i czwarty przy posesji p. Iwańców. Bardzo serdecznie prosimy mieszkańców ulic przyległych mieszkających w pobliżu ołtarzy o włączenie się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Do głównego ołtarza na stadionie prosimy o włączenie się całej ulicy Wiśniowej i ulicy Krzyskiej od stadionu do granicy miasta.

10. W przyszła niedzielę 12 czerwca w godzinach popołudniowych, jest planowany piknik rodzinny na parkingu przy Domu Katechetycznym. Bliższe informacje zostaną podane w przyszłą niedzielę.

11. Diecezjalny dom rekolekcyjny w Ciężkowicach cyklicznie zaprasza narzeczonych na rekolekcje, połączone z kursem przedmałżeńskim oraz dniem skupienia. Najbliższe takie rekolekcje odbędą się w dniach 17-19.06. 2011 r. Jest to ostatnia tura przed wakacjami. Koszt: 150 zł/osoba Prowadzący: ks. Marcin KRĘPA, pary małżeńskie, Panie z Poradni rodzinnej. Zapisy najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem każdego terminu Zgłoszenia: telefonicznie Rekolekcje prowadzone są przez kapłanów duszpasterzy, oraz pary małżeńskie.

12. Dziś w Warszawie i we wszystkich parafiach w Polsce obchodzimy czwarte już Święto Dziękczynienia. Warszawa jest jednym z czterech miejsc, obok Krakowa, Jasnej Góry i Przemyśla, w których w tym szczególnym roku składane jest dziękczynienie za życie i działalność Jana Pawła II oraz za Jego beatyfikację. W Wilanowie, gdzie budowane jest Centrum Opatrzności Bożej, zgromadzeni są wierni wraz ze swoimi biskupami na Mszy świętej dziękczynnej. Łączymy się wszyscy w tym szczególnym czasie, wyśpiewując w naszych parafiach hymn dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszelkie Jej dary. Dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem są przeznaczone na powstające Centrum Opatrzności Bożej, gdzie znajduje się Świątynia, Panteon Wielkich Polaków oraz powstaje Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Składając ofiarę włączamy się w ogólnopolskie dzieło dziękczynienia Opatrzności Bożej za wszystko, co od Niej otrzymujemy.

13. Na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na krótką wspólną Adorację.