III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 8 V 2011 r. 2011-05-08

Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Biblijną, daje nam szczególną sposobność, aby wpatrując się w Biblię, zapytać siebie samego: czym ta Księga jest dla mnie. Przed chwilą uroczyście wnieśliśmy Pismo Święte, wierząc, że jego karty zawierają słowa, które przez wieki Bóg kierował do człowieka. Jak napisał natchniony autor, wszystkie zawarte w nim słowa służą nauczaniu, napominaniu, poprawianiu i kształtowaniu każdego człowieka. Trzeba tylko, abyśmy Biblię wnosili nie tylko do naszej świątyni, ale także do naszych domów, szkół i miejsc pracy tak, by jej słowa stawały się normą dla naszego postępowania. Uznajmy przed Bogiem naszą grzeszność, aby ta Ofiara Eucharystyczna była miła Bogu i przyniosła nam pokrzepienie i umocnienie.

1. Parafia nasza przeżywa piękną Uroczystość I Komunii Świętej 70 dzieci klas II. Polecamy je opiece Matki Bożej, by zawsze tak jak dzisiaj z radością przyjmowały Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe po nim wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i podziękowania Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę i przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Za przygotowanie kościoła, za ubiór kwiatami. Dziękujemy za wspólny dar komunijny i bierzmowanych, którym są trzy alby i sześć stuł dla Kapłanów. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali, aby przygotować dzisiejszą Uroczystość a szczególnie Ks. Leszkowi za przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i Komunii Świętej składam Bóg zapłać. Dziękuję Siostrze Albinie i tym, którzy ozdobili kościół oraz otoczenie. Wszystkim niech wynagrodzi Bóg swoją łaską i błogosławieństwem.

3. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą miały „Biały Tydzień” wdzięczności za dar I Komunii Świętej i będą przychodzić w strojach komunijnych razem z Rodzicami na nabożeństwa o godz. 18.00. A we środę Dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami i rodzinami pojadą na tradycyjną pielgrzymkę do Tuchowa. Będą miały tam specjalną Mszę św. i oddanie się opiece Matce Bożej. Rozpoczęcie w Tuchowie o godz. 16.00.

4. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Po niej zapalimy znicz pamięci.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta a po niej Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. O godz. 17.45 Podziękowania i prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego a o 18.00 Msza święta. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa z Błogosławionym Janem Pawła II . Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za dar Beatyfikacji.

W piątek, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 30. rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

6. W przyszłą niedzielę dzieci klas III będą miały I Rocznicę I Komunii na Mszy świętej o godz. 10.30. Próba przed tą uroczystością będzie we środę po wieczornej Mszy świętej. Spowiedź dla nich będzie w piątek o godz. 17.00.

Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Kapłańską i rozpocznie ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

Po południu o godz. 15.00 będzie specjalna Msza święta dziękczynna za dar Beatyfikacji Jana Pawła II Wielkiego pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża a po niej Poświecenie odnowionego Domu Katechetycznego jego imienia oraz nowego parkingu. Po uroczystościach zapraszamy na piknik rodzinny.

7. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej komunii z Panem Bogiem i z braćmi, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte na kartach Ewangelii.

8. Młodzież klas II Gimnazjum będzie miała egzamin przed Sakramentem Bierzmowania w czwartek 19 V 2011 r. Grupa I od godz. 14.30 – klasy II a i II b, Grupa II od godz. 16.00 klasy II c i II d.

9. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W sobotę, 14 maja w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności : + Barbara Przybylska l.68, córka byłego organisty i + Wanda Jarek l. 85, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.