UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 24 IV 2011 r. 2011-04-24

Wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech budzi ona w naszych sercach radosną nadzieję, że i my kiedyś przejdziemy ze śmierci do nigdy niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności. Przeprośmy Boga za nasze grzechy, abyśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

1. Msze św.: jak zawsze w niedziele, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Nieszpory świąteczne będą o godz. 17.30 połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 .

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nieszporów nie będzie. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Będzie czytany List Rektora KUL.

3. W tygodniu Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po wieczornych Mszach świętych, które będą o godz. 18.00. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek o godz. 20.00 w ramach przygotowania do Beatyfikacji Jana Pawła II, będzie Droga Krzyżowa z tekstami Jego przemówień w czasie pielgrzymek do Polski, zakończona Apelem Jasnogórskim o rodzinie. Przyjdźmy jak najliczniej, rodzinami. Będzie to nasze parafialne czuwanie przed tą uroczystością. Prosimy także o udział Młodzieży szczególnie z Gimnazjum.

5. W związku z Beatyfikacją naszego rodaka papieża Jana Pawła II w przyszłą Niedzielę będzie zmiana godzin w porządku odprawiania Mszy świętych. Msze będą o godz. 7.00, 9.00 do południa oraz po południu o godz. 15.00 i 18.00. Od godz. 10.00 będzie można w domach oglądać w telewizji transmisję z uroczystości beatyfikacyjnej z Watykanu. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo majowe.

6. Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia, która jest świętem Caritasu w naszej parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Drogim Parafiankom i Parafianom za liczny i pobożny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia , w Adoracjach przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję tym, którzy je przygotowali i prowadzili. Dziękuję także za liczny udział w Gorzkich Żalach i w Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście oraz za ich przygotowanie i prowadzenie. Serdecznie dziękuję Księżom: Ks. Katechetom: Mirosławowi i Leszkowi. Ks. Profesorowi Stanisławowi, Szafarzom Komunii Świętej. Dziękuję Siostrom Zakonnym, Siostrze Przełożonej Albinie, Jordanie, Katarzynie, Wizennie, p. Organiście, Ceremoniarzom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieńcom – strażakom trzymającym straż przy Grobie Pańskim. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za wykonanie dekoracji w kościele, Ciemnicy i Grobu Bożego pod kierunkiem Siostry Albiny. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na dekoracje i kwiaty w czasie Gorzkich Żali, które zostały przekazane Siostrze Robercie. Efekty waszych ofiar widać w kościele. Wszystkim niech wynagrodzi Chrystus Cierpiący i Zmartwychwstały. Bóg zapłać.

10. Niech radosne Alleluja, które za chwilę rozlegnie się podczas liturgicznego rozesłania nas, uczniów Chrystusa, pomoże nam zanieść Chrystusowy pokój tym, którym go brakuje: chorym, cierpiącym, samotnym, bezrobotnym, wątpiącym, a nawet niewierzącym. Niech Chrystusowy pokój gości w naszych sercach, w naszych domach, wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Niech radość wielkanocna nigdy nie zgaśnie w naszych sercach! Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich swoimi łaskami, darzy zdrowiem, siłą i radością. Chrystus Zmartwychwstał prawdziwie. Alleluja.

Szczęść Boże wszystkim, na radosne przeżywanie świąt i na cały wielkanocny tydzień.