III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 STYCZNIA 2006 ROK - Niedziela w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan 2006-01-22

Gromadzimy się jako rodzina dzieci Bożych zjednoczona wiarą, nadzieją i miłością, by w tej jedności sprawować ofiarę Chrystusa. Poprzez sakramentalne ofiarowanie Chrystus umocni to nasze zjednoczenie z sobą i odnowi więź jedności, która łączy nas jako wspólnotę. W sposób szczególny ta świadomość jedności w wierze i w Eucharystii powinna nam towarzyszyć w tych dniach, gdy wraz z wszystkimi chrześcijanami modlimy się o zjednoczenie wszystkich wyznawców w Chrystusa w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kościół Katolicki włącza się w tę modlitwę i w tym duchu przeżywajmy tę Mszę Świętą, która jest najskuteczniejszym sposobem urzeczywistniania jedności chrześcijańskiej oraz zapowiedzią tej jedności, która kiedyś wypełni się w niebie.
Dzisiaj jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę nasza parafia ma wyznaczony dzień Adoracji diecezjalnej. Dlatego po każdej Mszy świętej będzie wspólna Adoracja a po niej prywatna do rozpoczęcia kolejnej Mszy świętej. Dalszy ciąg po południu.

1. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców, po Mszy św. o 9.00 dla Młodzieży a po 10.30 dla dzieci.

2. Po południu porządek Adoracji będzie następujący: Adorację rozpoczynają dzieci od godz. 14.30, od 15.00 adorują Matki, od 16.00 Ojcowie a od godz. 17.00 Młodzież żeńska i męska. O godz. 17.30 będą Eucharystyczne Nieszpory a po nich wieczorna Msza Święta. Korzystajmy z możliwości trwania przy Chrystusie Eucharystycznym by wypraszać potrzebne łaski dla nas, dla naszej parafii i dla całej diecezji.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o cotygodniowej Drodze Krzyżowej w intencji Jana Pawła II i w ten sposób dziękują Bogu za wielki dar naszego rodaka papieża prosząc o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Kolejny raz przypominamy o Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 20.00 i na nią serdecznie zapraszamy.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Józef Biedroń l. 66. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ....

7. PORZĄDEK KOLĘDY:
23 – 28. 01. 2006

WTOREK 24.01

15.00 – ul. Kmiecika rozpoczęcie od Krzyskiej

15.00 – ul. Krzyska c.d. z ul. Węgrzyna rozpoczęcie od Modrzejewskiej

ŚRODA 25.01

15.00 – ul. Krzyska c.d. z Woszczerowicza rozpoczęcie od Jaracza

14.30 – ul. Krzyska z ul. Pochyłą, Skrytą, Szklaną, Stalową

CZWARTEK 26.01

15.00 – ul. Ćwiklińskiej rozpoczęcie od Fałata

8. Bóg, który nas zgromadził wokół ołtarza Jezusa Chrystusa na sprawowanie Jego zbawczej ofiary, posyła nas teraz, abyśmy w codziennym życiu stawali się twórcami i świadkami jedności w wierze, nadziei i miłości. Na wprowadzanie tego dzieła w nasze powszednie życie przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.