III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 LUTY 2011 ROK 2011-03-27

Msza Święta jest spotkaniem z Jezusem. Takie doświadczenie Bożej łaski nie może pozostać bez wpływu na nasze ludzkie życie. Człowiek, który spotyka się z Panem, nie może się nie zmieniać. Powierzamy dzisiaj Chrystusowi siebie, by Jego łaska umacniała nas w dobrym życiu.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Gorzkie Żale o godz. 17.00

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 10 kwietnia dla wszystkich. Trwać będą do środy 13 kwietnia. Spowiedź będzie we wtorek 12 kwietnia. Szczegółowy program będzie podany w następną niedziele. Dzieci i młodzież będzie miała Rekolekcje od środy 30 marca do piątku 1 kwietnia. Szczegóły w załączniku i w Biuletynie.

Po Mszy św. nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Od jutra wieczorne Msze święte o godz. 18.00. Rano jak dotychczas o 6.30.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Modlić się będziemy za Misje i złożymy ofiarę na ten cel. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z Matek.

Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem; w środę, czwartek od 17.00 i piątek od godz. 16.30.

Z racji I piątku odwiedzimy chorych w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

W piątek o godz. 17.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga

Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie o godz. 20.00. Gdy czas nie pozwoli przyjść na I Drogę Krzyżową, prosimy przyjść na drugą.

5. Właśnie w pierwszą sobotę miesiąca, 2 kwietnia, przypada 6 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Warto pamiętać, że już nie modlimy się o zbawienie jego duszy, ale ponieważ jest Sługą Bożym przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Przyjdźmy liczniej na wieczorne nabożeństwo o 18.00.

6. W przyszłą niedzielę będzie Msza św. o godz. 15.00 z racji I niedzieli miesiąca. Podczas niej będzie udzielany Sakrament Chrztu.

7. W tym tygodniu dzieci klas II będą miały próbna Spowiedź o godz. 17.00.

We wtorek klasa II a

We środę klasa II c

W czwartek klasa II b

Prosimy o obecność dzieci z Rodzicami.

8. Caritas parafialna rozprowadza w kiosku paschaliki wielkanocne, baranki wielkanocne, dewocjonalia, rożne przedmioty w tym kompozycje na cmentarz. Zachęcamy do ich nabywania. W kiosku jest do nabycia Gość Niedzielny.

9. W obliczu dnia zbliżającej się beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, została podjęta w naszej parafii, dzielnicy, inicjatywa dokończenia trwającego od trzech lat remontu Domu Katechetycznego im. Jana Pawła II. W dzisiejszym biuletynie jest umieszczony dodatek informujący o zakresie wykonywanych prac, jak również o możliwości włączenia się poprzez pomoc finansową w to wspólne dzieł społeczności krzyskiej. Jak można zauważyć , firma wykonywująca nową elewację Domu Katechetycznego, rozpoczęła już prace. Za organizację oraz rozliczenie odpowiada komitet honorowy wymieniony w biuletynie.

Mottem podjętego dzieła są słowa Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

10. Przypominamy o zbieranych podpisach w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Antoni Krzemiński l. 66. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.