NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 STYCZNIA 2011 r. 2011-01-09

W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego, w 225 rocznicę erygowania naszej Diecezji przeżywamy Jubileusz Wszystkich Ochrzczonych i uroczyście odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Wracamy myślą do momentu własnego chrztu. Modlitewną wdzięcznością obejmijmy szafarza, który nam udzielił tego sakramentu, naszych rodziców i chrzestnych. Zastanówmy się również nad realizacją wynikających ze chrztu zobowiązań. Czy jesteśmy wierni Bożej miłości, czy idziemy za głosem Bożych przykazań, czy opromieniamy swoje życie codzienną modlitwą, żywym udziałem w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej, czy z ufnością odnawiamy swoje chrześcijańskie życie przez spowiedź sakramentalną, czy jesteśmy świadkami Bożej nadziei w codziennym życiu, czy Boże Słowo zawarte w Piśmie Świętym jest dla nas prawdziwym drogowskazem na życie? Za wszelkie uchybienia w tej dziedzinie naszego życia serdecznie przepraszajmy Boga, aby nasz udział w Eucharystii był jak najbardziej owocny. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Nieszpory niedzielne będą połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. Jutro 10 stycznia mija dziewiąty miesiąc od tragedii smoleńskiej. Modlimy się w intencji śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki i wszystkie ofiary katastrofy. Po wieczornej Mszy św. zapalenie znicza przed Krzyżem Misyjnym.

4. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św.

5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas rozpoczyna całodzienną Adorację, która potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta a po Niej cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą jego beatyfikację i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, z którym prosimy zapoznać się zwłaszcza Róże zarówno Matek jak i Ojców. Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorne nabożeństwo.

6. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 4 368.30 zł. Kolędowało 5 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się 30 dzieci a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup. Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane do referatu Misyjnego naszej Kurii Diecezjalnej i są przeznaczone na projekty w krajach misyjnych.

7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów ogrzewania. W grudniu ofiary wyniosły 1 484 złote. Bóg zapłać.

8. Z powodu prac modernizacyjnych portal strony internetowej naszej parafii jest chwilowo niedostępny

9. Przyjmując Sakrament Chrztu Świętego, otrzymaliśmy niezatarte duchowe znamię przynależności do Jezusa Chrystusa. Prośmy Boga, który zna nas i rzeczywistość naszego życia, aby dał nam łaskę budowania przyjaźni z Nim w naszej codzienności, w której jest nieustannie obecny i na nas czeka.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

Informujemy, że można już składać wnioski o stypendium Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Druki wniosków, jak i szczegółowe informacje można pobrać ze strony Wydziału Katechetycznego www.katecheza.diecezja.tarnow.pl klikając zakładkę Fundacje. Termin składania wniosków upływa 23 stycznia 2010 roku.

27 lutego 2010 roku w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym „ARKA” w Gródku nad Dunajcem odbędzie się dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Będzie go prowadził ks. dr Robert Kantor sędzia Sądu Diecezjalnego w Tarnowie i wykładowca prawa kanonicznego w tarnowskim Seminarium Duchownych. Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie lub mailem w „ARCE”: (018)4401300, info@cfr-arka.pl

Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii odbędzie się w soboty 2 i 16 kwietnia br. w kościele p.w. św. Krzyża i św. Filipa Neri oraz oratorium Księży Filipinów w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 9 (o godz. 9.00 Msza Święta, a następnie wykłady do godz. 13.30). Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia kursu fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych jest udział w dwóch ww. spotkaniach..

Zgłoszenia na kurs można dokonywać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w terminie do końca lutego br. (tel. 14 63 17 380, e-mail: wydzdusz1@diecezja.tarnow.pl). Przy zgłoszeniu należy podać dokładny adres zameldowania oraz parafię zamieszkania.

Na pierwsze spotkanie kandydaci (powyżej szesnastego roku życia) winni doręczyć prowadzącemu kurs (ks. dr Bolesławowi Margańskiemu) pisemne skierowanie od Księdza Proboszcza oraz dwie fotografie (3 cm x 4 cm) do identyfikatora. Ofiara związana z kursem wynosi 50 zł.

PORZĄDEK KOLĘDY OD 10 DO 16 STYCZNIA 2011 r.

poniedziałek – 10 stycznia od godz. 15.00

I ksiądz: ul. Szuszkiewicza od końca

II ksiądz: ul. Matki Teresy z Kalkuty i z ul. Nowodąbrowskiej – nr 212, 212a, 214

III ksiądz: ul. Studnickiego od ul. Krzyskiej - północna strona i z powrotem południowa