Życzenia świąteczne 2010-12-24

pójdźcie narody, oddajcie pokłon Panu,
bo wielka światłość
zstąpiła dzisiaj na ziemię

(Msza w dzień Bożego Narodzenia, śpiew przed Ewangelią)

Kiedy w grocie betlejemskiej narodził się Jezus, „wielkie światło” zajaśniało nad ziemią; wielka nadzieja weszła w serca tych, którzy Go oczekiwali….

„Pójdźcie narody, oddajcie pokłon Panu”.

Z Maryją, Józefem i pasterzami, z Mędrcami i niezliczoną rzeszą pokornych czcicieli Nowonarodzonego Dziecięcia, którzy w ciągu historii przyjęli tajemnicę Bożego Narodzenia – także my, pozwólmy, by światło tego dnia rozprzestrzeniło się wszędzie: niech wejdzie do naszych serc, niech oświeci i ogrzeje nasze domy, niech wniesie spokój i nadzieję w nasze wspólnoty, niech da światu pokój.

Za Benedyktem XVI ośmielam się powtórzyć: „To są moje życzenia dla Was. Życzenia, które czynię pokorną, ufną modlitwą do Dzieciątka Jezus, aby Jego światło rozproszyło wszelkie ciemności Waszego życia i aby Was napełniło miłością i pokojem.

Pan, który sprawił, że w Chrystusie rozbłysło Jego miłosierne oblicze, niech Was napełni swoim szczęściem i uczyni Was zwiastunami Jego dobroci.”

Proszę przyjąć najlepsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2011 Roku!

Ks. Zdzisław Puścizna

Tarnów - Boże Narodzenie 2010 r.