XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 WRZEŚNIA 2010 ROK ODPUST PARAFIALNY KU CZCI PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA 2010-09-19

Dzisiaj nasza parafia przeżywa Uroczystość Odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczestnicząc we Mszy Świętej, która jest uobecnieniem Chrystusowej Ofiary Krzyża, pragniemy jako uczniowie Chrystusa uczyć się od Niego przyjmowania krzyża, którego ciężaru doświadczamy w naszym życiu. Chcemy także ożywić naszą wiarę w jego zbawczy sens, który odsłania prawda o zmartwychwstaniu. W dniu dzisiejszym jest także okazja, aby na nowo dokonać przyjęcia i podwyższenia krzyża w swoim sercu, poprzez przyjęcie z posłuszeństwem Bożej woli. Byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Mszy Świętej, przeprośmy Boga za wszystkie nasze słabości, zwłaszcza za grzechy, które świadczą o naszym sprzeciwie wobec krzyża.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, o godz. 11.00 – Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. mgr Janusza Krajewskiego. Po południu o godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krzyskiej podczas której będzie poświęcenie nowej tablicy na Krzyżu upamiętniającej erygowanie Stacji Drogi Krzyżowej w 1989 roku. Zapraszamy na nią bardzo serdecznie. Po niej o godz. 18.00 wieczorna Msza Święta.

Dzisiaj w naszej świątyni każdy może zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Korzystamy też z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża świętego po Mszach świętych.

2. Dziękujemy serdecznie za liczną obecność na naszym parafialnym Odpuście wszystkim naszym Drogim Parafiankom i Parafianom a szczególnie Gościom, Pielgrzymom do Chrystusowego Krzyża. Niech Chrystus cierpiący na Krzyżu udzieli wszystkim błogosławieństwa i tak potrzebnych łask w naszym życiu.

Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Schillera i przyległych za pomoc w ubiorze kwiatami naszego kościoła i złożoną ofiarę 1 387 złotych na ten cel. Bóg zapłać. Dziękujemy także Siostrze Albinie i tym, którzy Jej pomagali przy wystroju kościoła.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00.

4. Od tego roku szkolnego w całej diecezji tarnowskiej, Ks. Biskup Ordynariusz wprowadził przygotowanie do Bierzmowania od pierwszej klasy gimnazjalnej. Na to przygotowanie w klasach pierwszych składa się raz w miesiącu: nabożeństwo w kościele i jedna katecheza przy kościele. Pierwsze takie nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 18.00 a katecheza w grupach będzie w domu parafialny. Na Mszę św. i katechezę przychodzą również gimnazjaliści uczący się w innych gimnazjach a mieszkający w naszej parafii.

5. W piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Zapraszając na kolejną Drogę Krzyżową, dziękujemy tym wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli i prowadzili rozważania w tygodniu przygotowującym nas do parafialnego Odpustu. Bóg zapłać.

6. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku odprawiania Mszy świętych w ciągu roku. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 będą niedzielne Nieszpory.

7. Przypominamy należącym do róż różańcowych o obowiązku uczestniczenia raz w miesiącu w zmianach tajemnic różańcowych i wspólnej modlitwie. Traktujmy to zadanie jako miłość wyrażaną do Matki Bożej Różańcowej i jako potrzebę serca a nie przykry obowiązek. Zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

8. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy w imieniu Ks. Biskupa serdeczne Bóg zapłać.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Umocnieni udziałem we Mszy Świętej, która jest uobecnieniem krzyżowej ofiary naszego Pana, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech krzyż Chrystusa znaczy naszą codzienność, by była świadectwem, że dokonało się w naszym życiu jego podwyższenie. Podejdźmy też ucałować Relikwie Krzyża Świętego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Kościół rozpoczyna dziś kwartalne dni modlitw. Na początku roku szkolnego i katechetycznego poleca w tej modlitwie młodzież, dzieci i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.

Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

Oto jak przedstawia się kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się dziś tygodnia:

* w poniedziałek, 20 września – świętych Andrzeja Kim i towarzyszy, pierwszego kapłana koreańskiego i jego103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;
* we wtorek, 21 września – świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
* w czwartek, 23 września – świętego ojca Pio z Pietreciny, jednego z najbardziej znanych świętych XX wieku;
* w sobotę, 25 września – błogosławionego Władysława z Gielniowa, zakonnika bernardyńskiego, odznaczającego się szczególnym nabożeństwem do Męki Pańskiej, autora pieśni religijnych.