XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 WRZEŚNIA 2010 r. 2010-09-05

Wdzięczni za wakacyjny czas wypoczynku przychodzimy do Jezusa, bo On jest naszym nauczycielem, On nas uczy, jak mądrze żyć. Rozpoczynając nowy rok szkolny i katechetyczny, zwracamy się do Niego, gotowi przyjąć słowa Jego mądrości i budować na nich swoje życie. Niech pełne wiary i zaangażowania uczestnictwo w Najświętszej Ofierze stanie się źródłem siły w mozolnym trudzie dążenia do świętego życia. O dobre wykorzystanie daru czasu, jaki otrzymaliśmy, będziemy się również modlić w czasie adoracji po Mszy Świętej.

1. Dziś Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.

2. W środę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy św. tak rano jak i wieczorem będzie poświęcenie ziarna do siewu. Prosimy o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju święcenia ziarna.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie będzie spotkanie dla Caritasu w Sali domu katechetycznego. Zapraszamy na to spotkanie także wolontariuszy.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30, o 7.00 Msza św. i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialną Caritas. Zakończenie Adoracji o godz. 17.45 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 18.00 Msza św. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń.

Wieczorem zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikacje i kanonizację

5. W sobotę będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 17.00. Wcześniej będzie Różaniec z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie do udziału w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Przy okazji pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach składając śmieci do pojemników na to przeznaczonych.

6. W przyszłą niedzielę będzie zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek będzie po Mszy św. o godz. 7.00.

Również w przyszłą niedziele składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża świętego będzie w niedziele 19 września. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej od następnego tygodnia. Od poniedziałku 13 września do piątku 17 września będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Kto tylko może niech weźmie udział w Drogach Krzyżowych. Podajemy tę informację wcześniej aby przygotować rozważania na poszczególne dni.

O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w

Poniedziałek: Róże Matek

We wtorek: Grupy Modlitewne

We środę: Szkoła Podstawowa

W czwartek: Gimnazjum

W piątek: Róże Ojców

W związku z Odpustem zwracamy się z prośbą o pomoc w ubiorze kwiatami kościoła mieszkańców Osiedla z ulic Schillera i przyległych. W tej sprawie prosimy o kontakt z Siostrą Albiną Zakrystianką do przyszłej niedzieli włącznie.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Władysława Łabno l. 81. Pogrzeb Jej będzie dzisiaj o godz. 13.30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

10. W tym tygodniu zapraszamy na comiesięczne spotkanie modlitewne klasy II i Ich Rodziców przed I Komunią Świętą. Spotkanie będzie w czwartek połączone z Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będą też omawiane sprawy organizacyjne.

11. W sobotę będą spotkania o godz. 9.00 Ministrantów i Aspirantów. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. O godz. 10.00 spotkanie wszystkich Lektorów. O godz. 15.00 spotkanie grupy młodzieżowej i zespołu „Łowcy Serc”. Prosimy o sumienną obecność.

12. Zachęcamy do korzystania z kiosku Caritas. Są w nim różne książki, książeczki, różańce, pamiątki i inne przedmioty, które są godne polecenia. Są też kartki pocztowe z dekoracją w naszym kościele ofiarowane przez Siostrę Albinę. Za nie składamy dowolną ofiarę przeznaczoną na pomoc dla Caritas. W tygodniu przed Odpustem będą do nabycia lampiony, z których będziemy korzystać w czasie Drogi Krzyżowej.

13. Jezus zapowiedział nam dziś konieczność dźwigania Jego krzyża. Nie zawsze jest to krzyż cierpienia i krwi, najczęściej jest nim codzienne zmaganie z obowiązkami. Przyjmując dziś Komunię Świętą, otrzymaliśmy ważne wsparcie na tej drodze. W naszej ziemskiej wędrówce nigdy nie jesteśmy sami, ale że ciągle towarzyszy nam Ten, który do końca nas umiłował.

Pozostańmy na wspólną Adorację. A na cały tydzień życzmy wszystkim Szczęść Boże.