XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 SIERPNIA 2010 r. 2010-08-29

Stajemy przed ołtarzem Chrystusa, aby uświadomić sobie, że Bóg sprzeciwia się pysznym, a pokornym daje swą łaskę. Jesteśmy świadomi swoich słabości, ale nasze serca pełne są wdzięczności za to, że Zbawiciel zaprasza nas na ucztę eucharystyczną. W dzisiejszych czytaniach usłyszymy o potrzebie pokory i otwarcia się na drugiego człowieka. Prośmy, aby spotkanie z Jezusem pomogło nam przemienić nasze serca oraz abyśmy mogli wzrastać w bezinteresownej miłości do Niego i bliźnich. Najpierw jednak przeprośmy Go za nasze grzechy, abyśmy mogli w całkowitej pełni doświadczyć Jego miłości.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Do naszej rodziny parafialnej powróciła Siostra przełożona Albina Kłusek i przyszła nowa katechetka Siostra Katarzyna. Witamy Ich bardzo serdecznie. Otoczmy Ich naszymi modlitwami i okażmy naszą życzliwość. „Niech błogosławieństwo Boże będzie z Wami a łaska Jego święta niech wam dopomaga” jak mówił Wasz założyciel Błog. Edmund Bojanowski. Siostra Albina przeżywa swoje 25 lecie profesji zakonnej dlatego też składamy jej najlepsze życzenia: łaski Bożej na każdy dzień, nieustannej opieki Matki Bożej, coraz piękniejszych pomysłów na dekoracje, pięknego trwania w powołaniu.

3. Dobiegają końca wakacje. W środę, 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Weźmy udział we Mszy Świętej z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku.

Dlatego zapraszamy na Mszę Świętą we środę;
- godz. 8.00 - Gimnazjum
- godz. 9.00 - Szkoła Podstawowa i Przedszkole

Na te Msze św. zapraszamy również Nauczycieli i Rodziców, Pracowników szkoły, aby we wspólnej modlitwie wyprosić błogosławieństwo Boże dla tego pięknego, ale trudnego dzieła wychowania dzieci i młodzieży na ludzi światłych, szlachetnych i religijnych.

4. 1 września przypada 71 rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej

Mszy Świętej o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek, 2 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; w piątek, 3 września – pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; modlić się będziemy za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje. w sobotę, 4 września – pierwszą sobotę miesiąca, poświęcony modlitwie do Matki Najświętszej.

7. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:

- W środę od godz. 17.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej

- W czwartek od godz. 17.00 dla Gimnazjum,

- W piątek dla młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.

Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.

W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

8. W piątek przychodzimy na wieczorną Drogę Krzyżową o godz. 20.00 by modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

9. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie 19 września, dlatego jeszcze do Odpustu będzie porządek Mszy św. jak w niedziele wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. W przyszłą niedzielę, ponieważ jest to I niedziela miesiąca, dlatego będzie Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Chrztu św.

10. W czwartek 2 września zapraszamy na spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania młodzież klas III Gimnazjum wraz z Rodzicami, które będzie połączone z Msza św. o godz. 18.00. W spotkaniu mają brać wszyscy uczniowie z naszej parafii przygotowujący się do sakramentu Bierzmowania. Prosimy o sumienną obecność.

W sobotę 5 września 2010 o godz. 10.00 będzie I powakacyjne spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dziewcząt należących do niej a także zapraszamy chętne dziewczynki, które chciałyby należeć do niej.

Informujemy, że dzieci przedszkolne, które nie uczęszczają do przedszkola, będą miały katechezę organizacyjną we środę o godz. 17.00. Na pierwsze spotkanie zaprasza Siostra katechetka Katarzyna.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Cieplak l. 79. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

13. We wtorek i w środę od godz. 16.00 Caritas parafialna będzie wydawała dary w budynku plebanii. Dary otrzymują Ci, którzy spełnili warunki pomocy.

14. Umocnieni Bożą obecnością w Najświętszym Sakramencie i Jego błogosławieństwem idźmy świadczyć, że On jest naszym Panem, który daje nam siłę do realizowania bezinteresownej miłości bliźniego. Wszystkim na cały tydzień i nowy rok szkolny życzymy Szczęść Boże