XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 SIERPNIA 2010 r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 2010-08-16

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wyznajemy wiarę w tę prawdę, że Matka Boża została wzięta do nieba z ciałem i duszą oraz wprowadzona do chwały Chrystusa. Kontemplacja tej prawdy rzuca światło na nasze życie, cierpienie, na nasz los. Patrząc na Maryję wyniesioną do nieba, lepiej i głębiej rozumiemy sens naszego życia na ziemi oraz odpowiedzialność za czas dany nam przez Boga. Także i my zostaliśmy powołani przez Niego do chwały nieba. Chwałę tę możemy osiągnąć przez współpracę z Bożą łaską i przez miłość Boga i człowieka. Ponieważ jednak nie zawsze współpracowaliśmy z Bożą łaską i uchybialiśmy miłości, przeprośmy teraz Boga za wszystkie grzechy i zaniedbania.

Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

2. Dzisiejszą uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte
będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w naszych świątyniach święcone są wianki ziół, kwiatów i zbóż z naszych pól i łąk. Poświęcenie będzie po Mszach świętych. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

3. We wtorek wyruszy Piesza Tarnowska Pielgrzymka do Częstochowy. Łączmy się duchowo z diecezjanami i parafianami pielgrzymującymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki są codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.ppt.lap.pl

Również we wtorek wyrusza o godz. 6.00 rano pielgrzymka z naszej parafii przez Ludźmierz, Chochołów do Zakopanego na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W planie jest też pobyt przy skoczni narciarskiej i powrót do Tarnowa przez Bachledówkę, Nowy Targ, Krościenko, Stary Sącz plac Papieski - Centrum Pielgrzymowania.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

5. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Niech nasza liczna obecność będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę i przypomnieniem o Jego codziennej Drodze Krzyżowej.

6. W przyszłą niedzielę Odpust w Pawęzowie. Uroczysta suma o godz. 11.00.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:

błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. A czcić będziemy:

* we wtorek, 17 sierpnia – świętego Jacka, założyciela pierwszego klasztoru dominikańskiego w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie;
* w piątek, 20 sierpnia, świętego Bernarda, opata cysterskiego, który wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony Doktorem Kościoła;
* w sobotę, 21 sierpnia, świętego papieża Piusa X, papieża z początku XX wieku, nazywanego często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z Sakramentów.

8. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

9. Od Boga otrzymaliśmy wiele łask i darów. Nasze wniebowzięcie, podobnie jak wniebowzięcie Matki Bożej, będzie owocem naszej więzi z Nim oraz wiernej służby Jemu i człowiekowi. Prośmy Boga, aby niebo, które dzięki miłości rozpoczyna się już tu, na ziemi, stało się naszym udziałem wiecznym. Na tę codzienną walkę o chwałę nieba przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.