III NIEDZIELA ADWENTU – 11 GRUDNIA 2005 ROK 2005-12-11

Gromadzimy się na Eucharystii w niedzielę, którą Kościół nazywa niedzielą „Gaudete”, co oznacza „cieszcie się, radujcie się”. Kościół zachęca nas do radości, gdyż obiecany Emmanuel przyjdzie do człowieka, aby pozostać z nim na zawsze. W tym oczekiwaniu mamy okazać cierpliwość i chrześcijańską wytrwałość, aby odpowiednio przygotować się, swoje serca i myśli, na przyjęcie tak wielkiego Gościa. Niech w radosnym oczekiwaniu towarzyszy nam Gwiazda Zaranna, Maryja, która jako pierwsza z ludzi doświadczyła radości z przyjścia na świat Mesjasza.
Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.
Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek, po 9.00 tej dla młodzieży a po 10.30 dla dzieci.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy świętej.

3. W piątek 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie po Roratach. Przychodźmy liczniej z dziećmi na Roraty.

4. W piątek gromadzimy się jak zwykle o godz. 20.00 na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Obecność na niej potraktujmy jako naszą wdzięczność za ofiarne posługiwanie i twórzmy żywy pomnik modlitewny w naszej parafii.

5. Przed Świętami Bożego Narodzenia nasze dzieci obdarowujemy świątecznymi prezentami. Pamiętajmy o dzieciach, którym nikt nie podaruje świątecznego podarunku. Zechciejmy je zobaczyć i poszerzyć nasze serca. Pamiętajmy o nabywaniu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym w tym roku. Choć niektórzy mają jeszcze świecę z ubiegłych lat, tegoroczna świeca jest dowodem naszej pomocy w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom także przez nabycie świecy a starszym składając dar do kosza, który jest przed figurą św. Antoniego.

6. Siostry Służebniczki z naszej parafii serdecznie dziękują naszym drogim parafianom za każdy gest życzliwości wobec nich a szczególnie za ofiary złożone w ich patronalne święto Niepokalanie Poczęcie NMP. Swoją wdzięczność wyrażą modlitwą przed Panem za wstawiennictwem Matki Bożej Niepokalanej.

7. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary jak wcześniej informowaliśmy na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Władysław Pędrak l. 78 i + Maria Smoleńska l. 81. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie............

10. Adwentowy Dzień Skupienia dla Pracowników Służby Zdrowia będzie w IV Niedzielę Adwentu 18 grudnia o godz. 14.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim św. Łukasza w Tarnowie.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Jest ona wcześniej dlatego, że w IV niedzielę przypada Boże Narodzenie. Prosimy aby o tym pamiętali Ojcowie. Przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie kościoła.

12. Niech Boże błogosławieństwo utwierdza nas w radosnym i odważnym głoszeniu światu prawdy o obecności Pana pośród nas. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.