IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 IV 2010 ROK 2010-04-25

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W ten sposób uświadamiamy sobie na nowo, że każdy z nas jest odpowiedzialny za nowe i święte powołania do głoszenia Ewangelii w świecie. Do każdego z nas są bowiem skierowane słowa Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Przeżyjmy zatem dzisiejszą Mszę Świętą w skupieniu, wsłuchajmy się z uwagą w słowo Boże i módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne dla całego Kościoła z naszej parafii, a także diecezji. Ofiarujmy Komunię Świętą za młodych ludzi, dziewczęta i chłopców, którzy słyszą w sercu delikatny głos Chrystusa: „Pójdź za Mną”, aby – pomimo różnych trudności – z odwagą i ufnie powierzyli swoje życie Panu Bogu i ludziom.

A za to, że nieraz zapominamy o naszej odpowiedzialności za powołania, że mało modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego, przeprośmy naszego Pana.

Złożone dziś ofiary na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Taka sama intencja przyświecać będzie kolejnym dniom Tygodnia Modlitw o powołania, który dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.

O godz. 17.30 niedzielne Nieszpory a po nich wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Dziś odpust w Tarnowie w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Suma odpustowa o godz. 11.15.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek po wieczornej Mszy św. Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę.

4. W sobotę rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj, czas poświęcony Maryi, Matce Najświętszej. Poprzez udział w nabożeństwie majowym i śpiew Litanii Loretańskiej wyrażajmy naszą wdzięczność za Jej Matczyną opiekę, a wspominając w liturgii Kościoła w dniu 1 maja św. Józefa Robotnika, prośmy w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy. Nabożeństwo majowe w sobotę będzie połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

Również w sobotę 1 maja odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka kapłanów na Jasną Górę. Ponieważ przeżywany w Kościele Rok Kapłański ma być czasem modlitwy kapłanów, z kapłanami i za kapłanów, w pielgrzymce będą uczestniczyć także szafarze Komunii św. i przedstawiciele stowarzyszeń katolickich, aby razem z kapłanami modlić się o świętość życia swoich duszpasterzy i wypraszać dla Kościoła w Polsce i dla diecezji tarnowskiej dar nowych, świętych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych.
Podczas Eucharystii kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie, dokonają aktu zawierzenia Jezusowi Chrystusowi – Najwyższemu i Jedynemu Kapłanowi, a także złożą votum w formie urny z ziemią, na której w XX w. zginęli polscy duchowni wraz z księgą zawierającą ich imiona i nazwiska.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

6.. Miesiąc kwiecień jest ostatnim miesiącem rozliczeń podatkowych. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy nie rozliczyli się jeszcze z Urzędem skarbowym, o przekazanie 1% należnego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ten gest będzie wymiernym wsparciem niepełnosprawnych, bezdomnych, chorych, przebywających w hospicjach i innych potrzebujących, którym pomaga nasza diecezjalna Caritas.

7. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się dosłyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Niech ta intencja towarzyszy nam w Tygodniu Modlitw o Powołania. Starajmy się też wspierać modlitwą i dobrym słowem naszych i znanych nam kapłanów i osoby zakonne, bo w ten sposób przyczynimy się do budowania królestwa Bożego na ziemi. Na trud pracy i modlitwy w nadchodzącym tygodniu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.