V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LUTY 2010 ROK 2010-02-07

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy opowiadanie o połowie ryb, jakiego dokonali uczniowie Jezusa na Jego słowo. Po zakończeniu połowu Jezus zapowiedział Szymonowi, że będzie rybakiem ludzi. Ewangelia ta uświadamia nam – współczesnym uczniom Jezusa – że każdy z nas jest powołany, aby mówić o Jezusie i ukazywać Go swoim życiem innym ludziom, czyli dawać o Nim świadectwo. Mamy to czynić w środowisku, w których żyjemy na co dzień, zgodnie z naszym powołaniem w Kościele.

Rozpoczynając tę Eucharystię, prośmy Boga o Jego miłosierdzie i o przebaczenie naszych błędów oraz upadków na drodze realizacji naszego powołania.

1. Dzisiaj druga niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Po Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 najpierw wspólna Adoracja jak w każdą I niedzielę miesiąca a po niej prywatna do rozpoczęcia kolejnej Mszy św. Po południu o godz. 15.00 Msza św. jak w każdą I niedzielę. O godz. 15.30 Nieszpory Eucharystyczne a po nich wspólna Adoracja dla Matek i Ojców. Od godz. 17.00 adoruje Młodzież. O godz. 18.00 będzie wieczorna Msza św.

2. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

3. W czwartek w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Zadbajmy w naszych rodzinach o ludzi chorych, cierpiących, samotnych, będących w podeszłym wieku. W tym dniu w naszym kościele będzie specjalne nabożeństwo dla Chorych o godz. 17.00 połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na wzór ludzki. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo chorych, rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku. Prosimy umożliwić wszystkim takie spotkanie wspólne w kościele, a mających samochody by nimi usłużyli potrzebującym. Zwracamy się jak zwykle o pomoc do Caritas.

4. Także w czwartek na wieczorną Mszę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas II przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej oraz ich Rodziców. Prosimy wszystkich o sumienną obecność i przyniesienie Świadectwa Chrztu dzieci, które są ochrzczone poza naszą parafią a do tej pory tego nie uczynili.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Odział Caritas. Porządek Adoracji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Skorzystajmy z tego Dnia Skupienia przychodząc na Adorację w ciągu dnia a szczególnie wieczorem na Drogę Krzyżową i Mszę świętą.

6. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, która będzie po wieczornej Mszy św. Uczestnicząc w niej wyrażamy naszą wdzięczność Ojcu świętemu za Jego wielką posługę na Stolicy Piotrowej.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy wszystkie Matki o udział w tym spotkaniu.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na kolejną ratę spłaty długu zaciągniętego na parking. W styczniu składka na ten cel wyniosła 3 106 złotych i 45 groszy. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.

11. Dzisiejsza liturgia Mszy Świętej dobiega końca. Za chwilę po wspólnej Adoracji wrócimy do domów. W drogę z nami wyruszy także Chrystus Pan, który będzie nas wspierał w naszej codzienności, szczególnie poprzez sakramentalną łaskę. Otwierajmy się każdego dnia na Boską obecność naszego Zbawiciela. Pamiętajmy po południu o Adoracji 40 Godzinnego Nabożeństwa.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.