XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 CZERWCA 2009 r. 2009-06-28

W dzisiejszą niedzielę liturgia słowa skłania nas do refleksji nad rzeczywistością wiary. Historia Kościoła wielokrotnie ukazuje, iż heroiczność wyznawców Chrystusa pobudzała i nadal pobudza wszelkie działania apostolskie. Obecnie, w warunkach polskich, nie jesteśmy zmuszeni, aby zaświadczać o wierze, oddając za nią życie. Cieszymy się wolnością i na ogół możemy bez przeszkód dać świadectwo naszej wierze. Dzisiejsze czasy niosą jednak inne trudności, które mogą paraliżować naszą odwagę w składaniu świadectwa wierze. Trzeba, zatem, abyśmy nieustannie modlili się, by nasza wiara wyznawana ustami znajdowała swoje coraz pełniejsze potwierdzenie w codziennym życiu.

1. Dzisiaj Msze święte wg porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 17.30 Nieszpory niedzielne z nabożeństwem do Serca Jezusowego na które serdecznie zapraszamy. Po nim o godz. 18.00 wieczorna Msza św.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni przeżywając Rok Kapłański. Wspominając Sługę Bożego Jana Pawła II, będziemy się modlić za obecnego Papieża Benedykta – Piotra naszych czasów. Msze św. jak w niedzielę 7.00, 9.00. 11.00, 18.00. Jutro składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej, tak zwane Świętopietrze. Serdecznie polecamy ją ofiarności Parafian!

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Przychodźmy jak najliczniej rodzinami z dziećmi i młodzieżą tym bardziej, że są wakacje. Serdecznie zapraszamy.

6. We środę 1 lipca rozpoczyna się Tuchowie Wielki Odpust pod hasłem „ Z Maryją otoczmy troską życie”. Potrwa on do 9 lipca. Zachęcamy do wyjazdu na Odpust własnymi samochodami i zabieranie dzieci by wspólnie przeżyć spotkanie z Matką Bożą Tuchowską wypraszając potrzebne łaski. Codziennie główne Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, o 11.00 Suma z procesją eucharystyczną i wieczorem o godz. 18.30. 0 godz. 15.00 dla grup apostolskich. Korzystajmy tam z Sakramentów świętych zwłaszcza z okazji I piątku.

7. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

8. W czasie wakacji korzystajmy z kancelarii parafialnej po Mszach świętych wieczornych oprócz soboty. Narzeczeni jak do tej pory po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania z Ks. Proboszczem.

9. W piątek 3 lipca po wieczornej Mszy św. będzie kolejna prelekcja medyczna. Będą dwa krótkie tematy: "Zaburzenia pamięci", "Przypomnienie najważniejszych spraw związanych z boreliozą".

10. Posileni Słowem Bożym i Pokarmem Eucharystycznym, idźmy do swoich rodzin, środowisk, aby dawać świadectwo życia wiarą. Niech każde spotkanie z Jezusem w sakramentach umocni naszą wiarę i pomoże w pielęgnowaniu w nas obrazu dziecka Bożego. Trójjedyny Bóg, źródło wszelkiego życia, które dzięki Niemu jest także naszym udziałem, niech nam błogosławi w codziennym umacnianiu wiary w Niego i więzi z Nim.

Na rozpoczynający się tydzień, miesiąc i wakacje, życzymy wszystkim Szczęść Boże.