UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 7 VI 2009 ROK 2009-06-07

Po wielkanocnych przeżyciach, po Zesłaniu Ducha Świętego, dziś uroczyście czcimy Trójcę Świętą. Boga, który jest Jeden, ale w Trójcy. Stajemy wobec wielkiej tajemnicy naszej wiary. Tę tajemnicę Bóg odsłaniał przed ludźmi stopniowo. Dopiero dzięki dojrzałości w wierze człowiek może przyjąć misterium Trójcy Najświętszej. Prośmy Trójjedynego Boga, byśmy jako uczniowie Chrystusa nie tylko wierzyli, ale i wyznawali tę wielką tajemnicę wiary. Tak czyniła za życia błogosławiona Karolina, której Relikwie zatrzymują w naszym kościele podczas Ich peregrynacji po naszej diecezji. W czasie I wojny światowej w siedemnastym roku życia poniosła śmierć męczeńską w obronie dziewictwa i czystości. Urodziła się 2 sierpnia 1898 roku w Wał - Rudzie, w bardzo pobożnej i rolniczej rodzinie Jana i Marii Kózków. Wyróżniła się swym religijnym zaangażowaniem, należała do wielu stowarzyszeń religijnych. Starała się pilnie poznać prawdy wiary i przekazywać je młodszemu rodzeństwo i innym dzieciom. Miłość do Boga i sprzeciw wobec grzechu pozostały dla niej najważniejsze. Ciało jej znajduje się w Zabawie. Prośmy przez Jej wstawiennictwo, aby nie zabrakło nam nigdy wrażliwości na znak krzyża, który codziennie czynimy na sobie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na budowę Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu oraz na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek, wtorek i w środę nabożeństwa czerwcowe będą po wieczornych Mszach Świętych.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwane

Bożym Ciałem. Wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek w Procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

3. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria. Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 w kościele a po Niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji jak było już zapowiadane wcześniej, będzie przebiegała ulicami; Krzyską, Migdałową, Żurawią do kościoła. Procesja zakończy się w kościele. Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. O godz. 12.00 będzie Msza święta. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów: stacjonarnego i domowych, działających na terenie diecezji tarnowskiej.

4. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

5. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą rano o godz. 6.30 bez procesji i wieczorem o godz. 18.00 z procesją. W niedzielę Msza święta z procesją będzie o godz. 10.30 i wieczorem po nabożeństwie o godz. 17.30.

6. W piątek przypada comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30 o 7.00 Msza św. Po niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja zakończy się o godz. 17.45 Podziękowaniami i Prośbami. O godz. 18.00 Msza św. Oktawy Bożego Ciała.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00 w intencji Sługi Bożego Ojca świętego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

Składka na tacę będzie przeznaczona na kolejną ratę spłaty długu na parking.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Idąc na wybory pamiętajmy o dowodzie osobistym i jeśli potrzeba o okularach.

10. Niech Bóg w Trójcy Jedyny umacnia nas swoim błogosławieństwem abyśmy wiernie świadczyli o Chrystusie, ukrytym w Najświętszym Sakramencie nie tylko w czasie procesji eucharystycznej, ale również w codziennym życiu. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.