V NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LUTY 2009 ROK 2009-02-08

Poprzez światło wiary zawsze możemy dostrzec w swoim życiu obecność Chrystusa i Jego działanie. Nigdy nie jesteśmy zdani tylko na siebie. Chrystus nie tylko działał – jak ukazuje to dzisiejsza Ewangelia – podczas swego ziemskiego życia, ale działa i dzisiaj, szczególnie poprzez sakramenty święte. Czy jednak spotyka się z wystarczającą aktywnością z naszej strony? Za to, że niekiedy brakowało nam wiary i trudno przychodziło nam rozpoznawanie działania Jezusa w naszym życiu, przeprośmy Go, abyśmy mogli spotkać się z Nim w Jego słowie i Eucharystii.

Ofiary na tacę dzisiaj przeznaczone są na pokrycie długu zaciągniętego na parking.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Porządek Adoracji od godz. 14.30 Adorują dzieci, od 15.00 Matki, od 16. Ojcowie, od 17.00 Młodzież. O godz. 18.00 będzie wieczorna Msza św. Taki porządek będzie obowiązywał przez 3 niedziele.

2. W środę w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Zadbajmy w naszych rodzinach o ludzi chorych, cierpiących, samotnych, będących w podeszłym wieku. W tym dniu w naszym kościele będzie specjalne nabożeństwo dla Chorych o godz. 17.00 połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na wzór ludzki. Z tym nabożeństwem będzie połączona też Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo chorych, rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku. Prosimy umożliwić wszystkim takie spotkanie wspólne w kościele, a mających samochody by nimi usłużyli potrzebującym. Zwracamy się jak zwykle o pomoc do Caritas.

3. Także w środę po wieczornym nabożeństwie będzie w domu parafialnym Spotkanie całej Rady Duszpasterskiej.

4. W czwartek na wieczorną Mszę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas II przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej oraz ich Rodziców. Prosimy wszystkich o sumienną obecność i przyniesienie Świadectwa Chrztu dzieci, które są ochrzczone poza naszą parafią a do tej pory tego nie uczynili.

5. W czwartek po wieczornym nabożeństwie zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny w domu parafialnym.

6. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Odział Caritas. Porządek Adoracji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Skorzystajmy z tego Dnia Skupienia przychodząc na Adorację w ciągu dnia a szczególnie wieczorem na Drogę Krzyżową i Mszę świętą.

7. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, która będzie po wieczornej Mszy św. Uczestnicząc w niej wyrażamy naszą wdzięczność Ojcu świętemu za Jego wielką posługę na Stolicy Piotrowej.

8. Składka na tacę w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. W miniony tygodniu odeszła do wieczności + Anna Schab l. 62. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, żeby przynajmniej 1% naszego podatku poszedł na cele, które są bliskie każdemu z nas. Równocześnie przypominamy, że niezależnie od tego, czy przekażemy 1% czy też nie przekażemy, wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie. My jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Dlatego Ks. Biskup Wiktor Skworc zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji
Tarnowskiej.

12. Dzisiejsza liturgia Mszy Świętej dobiega końca. Za chwilę wrócimy do domów. W drogę z nami wyruszy także Chrystus Pan, który będzie nas wspierał w naszej codzienności, szczególnie poprzez sakramentalną łaskę. Otwierajmy się każdego dnia na Boską obecność naszego Zbawiciela. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo i pamiętajmy po południu o Adoracji 40 Godzinnego Nabożeństwa.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

„dkJP2” informuje

Z inicjatywy pań pracujących w przedszkolu oraz s. Agaty zostaną zorganizowane zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat, nie uczęszczających do przedszkola. Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę w godz. 9:00-12:00. Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się: poniedziałek 9.02.2009 r. godz. 19.00 Opiekun grupy: Pani Maria Kusiak tel.888 433 143, e-mail: zarząd@dkJP2.pl

AEROBIC dla Pań – spotkanie organizacyjne: poniedziałek 9.02.2009 r. godz.20.00

Informacje dotyczące działalności Domu Katechetycznego na stronie: www.dkJP2.pl