IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LUTY 2009 r. 2009-02-01

Gromadzimy się w naszej świątyni, by we wspólnocie parafialnej uczestniczyć w Uczcie eucharystycznej, jaką jest Msza Święta. Przychodzimy, aby wsłuchać się w słowo, które podczas dzisiejszej liturgii kieruje do nas sam Bóg. Jest ono słowem życia, gdyż umacnia nas w naszej pielgrzymce wiary. Chcemy także uczestniczyć w łamaniu chleba, czyli liturgii eucharystycznej. Ciało Pańskie, którym się karmimy, umacnia nas wewnętrznie i daje odwagę, aby głosić światu Chrystusową Ewangelię. Po Mszy św. wspólna Adoracja. Abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Najświętszej Ofierze, przeprośmy Boga za nasze nieprawości i zaniedbania.

1. Jutro poniedziałek, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.
Uroczyste poświęcenie gromnic będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich matek z naszej parafii. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy świętej. Składka na tacę jest przeznaczona na klasztory klauzurowe.

Jutro jednocześnie 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony w 1997r. przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.
Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego dla wielu borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych.

2. W tym też dniu przypada 10 dziesiąta rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, długoletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji. Uroczysta Msza św. koncelebrowana w Jego intencji z udziałem kapłanów z poza parafii będzie jutro o godz. 18. Serdeczne zapraszamy zwłaszcza Lektorów seniorów.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W piątek nie zapomnijmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej po wieczornej Mszy św. w intencji Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwo. Adoracja będzie według następującego porządku. Po południu od godz. 14.30 adorują dzieci, od 15.00 Matki, od 16.00 Ojcowie od 17.00 Młodzież. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy o sumienną obecność. Składka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie długu zaciągniętego na parking.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem siostry katechetki Agaty, która w tym tygodniu będzie czcić swoją patronkę. Życzymy Jej dużo zdrowia, siły do pracy katechetycznej a szczególnie błogosławieństwa Bożego w życiu zakonnym i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże w dalszym życiu.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Helena Szatko l. 88. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

10. W tym tygodniu będą spotkania:
Dla młodzieży klas III Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania w czwartek połączone z Mszą św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali domu katechetycznego spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

11. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację