XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 LISTOPADA 2008 ROK DZIEŃ ZADUSZNY 2008-11-02

Wczoraj obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Wielbiliśmy Pana Boga za Jego miłość, dzięki której niezliczona liczba ludzi, znanych z imienia i nieznanych, osiągnęła już szczęście wieczne w niebie. Dziś Kościół kieruje nasze myśli i serca na wszystkich wiernych zmarłych, którzy jeszcze nie osiągnęli pełni zbawienia. To dusze w czyśćcu cierpiące, które przez pokutę i miłość przygotowują się na spotkanie Boga twarzą w twarz. Naszą modlitwą, ofiarą, odpustami i Komunią Świętą możemy przyspieszyć dzień ich wejścia do chwały świętych i zbawionych. Dlatego podczas tej Mszy Świętej módlmy się gorąco za nich. W ich intencji ofiarujmy także dzisiejszą adorację Najświętszego Sakramentu.

Aby nasza modlitwa podobała się Panu Bogu i przyniosła jak najlepsze owoce dla dusz naszych bliskich zmarłych, przeprośmy teraz miłosiernego Ojca za nasze grzechy i zaniedbanie dobra.

1. Dzisiaj Msze św. w kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast po południu o godz. 14.00 Msza św. na cmentarzu. Różaniec za zmarłych połączony z wspominkami będzie o godz. 17.15. Zapraszamy na wspólną modlitwę za drogich nam zmarłych.

2. Od tego tygodnia w dni powszednie w okresie zimowym wieczorna Msza św. będzie o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych w tym tygodniu połączony z wypominkami będzie po wieczornej Mszy św. oprócz piątku.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca listopada. Msze św. wotywne o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

4. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Będzie ona od tego tygodnia o godz. 19.00. Za dotychczasową obecność serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne drogi Krzyżowe.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o 7.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie długu zaciągniętego na zakup działki pod parking.

6. We wtorek, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, I za tych, którzy kształtują jej współczesność. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Prosimy o liczny udział w niej. Zachęcamy do wywieszania flagi narodowej.

7. We czwartek będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla dzieci i Rodziców klas II, przygotowujących się do I Komunii świętej podczas Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00. Prosimy o sumienną obecność.

8. W piątek podczas Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będzie comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla Klas III Gimnazjum i Ich Rodziców. Prosimy o sumienną obecność.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Stanisław Śliwa l. 59. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

11. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.