VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 MAJA 2008 ROK 2008-05-25

Zgromadziliśmy się wokół Chrystusowego ołtarza, aby poprzez uczestnictwo w Eucharystii uczcić Boga w pierwszy dzień tygodnia. Wyrażamy w ten sposób szczególną wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami pod postacią chleba. Obok daru Eucharystii nieustannie otrzymujemy od Boga wsparcie i pomoc. Każdy dzień naszego życia jest także Bożym darem, chociaż nie zawsze sobie to do końca uświadamiamy.Za to, że nie zawsze odpowiadamy na te dary wdzięcznością i ufnością, oraz za wszystkie nasze grzechy, przeprośmy teraz dobrego Boga, otwierając się poprzez akt żalu na Jego miłosierdzie.

1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 10.30 i po południu po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W tygodniu procesje będą rano po Mszy świętej o godz. 6.30 i wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia a dzieci klas II w strojach komunijnych, Służbę Maryjną, Lektorów, Ministrantów. Prosimy o branie wszystkich feretronów i sztandarów. Zapraszamy zwłaszcza na wieczorne nabożeństwa. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci będzie wieczorem połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała zwłaszcza w procesji. Była to naprawdę piękna manifestacja wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, trasy procesji i ofiary złożone na ten cel. Wszystkim, którzy włączyli się do godnego przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego w rejonie procesji, niech Bóg błogosławi. Dziękujemy także niosącym feretrony sztandary wszystkim dzieciom, które wzięły udział, Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Siostrom, p. Organiście. Policji i Straży Miejskiej za utrzymanie porządku na ulicach w czasie procesji. Bóg zapłać.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W piątek będzie też procesja wieczorem.

5. Przypominając o cotygodniowej Drodze Krzyżowej, która odbywa się w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację dziękujemy szczególnie tym wszystkim, którzy co tydzień w niej uczestniczą i prosimy aby nie ustawali w modlitwie a tych, którzy jeszcze nie uczestniczą w niej zachęcamy aby z radością brali udział w Drodze Krzyżowej. Przychodźmy rodzinami i okazujmy Chrystusowi naszą wdzięczność za Jego wielką ofiarę cierpienia dla nas. Jesteśmy parafią Świętego Krzyża a to zobowiązuje. W piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi Rada Duszpasterska.

6. Jutro 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. W czasie Eucharystii sprawowanej w tym dniu będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca, prosząc o potrzebne łaski. Niech nie zabraknie pośród nas wdzięcznej pamięci o naszych mamach. Nie zapomnijmy też o naszych zmarłych mamach polecając je Miłosierdziu Bożemu czy odwiedzając ich groby.

7. W środę, 28 maja, przypada 27. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać ten jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

8. Dziś ósma niedziela w ciągu roku, ostatnia niedziela Maryjnego maja. Warto się zapytać: na ilu nabożeństwach majowych byłem/byłam? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce!? Ona nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają!

9. W tym roku przypada 150 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. W naszej diecezji wizerunek Niepokalanej z Lourdes czczony jest w sanktuarium w Porąbce Uszewskiej. W związku z jubileuszem objawień odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Porąbki Uszewskiej 7 czerwca. Msza św. jubileuszowa o godz. 11.00 Szczególnie zaproszone są dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. wraz ze swoimi rodzicami. Prosimy więc rodziców o zorganizowanie pielgrzymki.

10. Stowarzyszenie POD SERCEM, Oddział Noworodków i Zakład Pielęgniarstwa zapraszają Rodziców oczekujących narodzin dziecka, Rodziców z Niemowlętami, Lekarzy, Położne i Pielęgniarki oraz wszystkich, którym bliskie jest karmienie naturalne na specjalne Seminarium w dniu 2 czerwca 2008 r. do Sali konferencyjnej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. Nasz Bóg, Dobry Ojciec jest obecny w naszym życiu i nieustannie troszczy się o nas. Poprzez udział w tej Eucharystii jeszcze silniej to odczuwamy. Niech to doświadczenie owocuje pogłębieniem wiary w Opatrzność, która jest znakiem Bożego błogosławieństwa. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.