IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13.04.2008 Światowy Dzień Modlitw o Powołania 2008-04-12

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daje nam jednak taką właśnie okazję. Bowiem dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczyna się 45 Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele a w naszej diecezji Niedziela Kapłańska. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście, więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza Święta to najwspanialsza modlitwa, ale pamiętajmy też o naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, które czerpać możemy z wielkiego skarbca naszej religii.

Bóg zapłać za ofiary, które złożymy dziś na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.30 będą Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu Modlitw o Powołania do Służby w Kościele zachęcamy do modlitwy w tej intencji i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy wieczornej.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek na Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne dzieci klas II i ich Rodziców przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Prosimy o sumienną obecność wszystkich. Po Mszy św. będą omawiane szczegóły przygotowania dzieci do Uroczystości I Komunii św.

5. W piątek zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikacje i kanonizację. Naszą obecnością wyrażamy Mu wdzięczność za Jego posługę.

6. W związku inicjatywą przywrócenia Święta Trzech Króli o której mówił w swoim komunikacie Ks. Biskup Ordynariusz w ubiegłą niedzielę, od dzisiaj w całej diecezji jest prowadzona akcja poparcia projektu ustawy o przywrócenie Święta Trzech Króli jako dnia wolnego od pracy. W imieniu Ks. Biskupa dziękujemy za przychylność dla tej inicjatywy złożenie podpisu i podanie swojego pesel.

7. W związku z ciągłym zaśmiecaniem przy ulicy Krzyskiej parkingu cmentarnego, wokół pojemnika na śmieci dla potrzeb cmentarza a zwłaszcza składowanych tam nieczystości w przeważającej części przywożonych z prywatnych posesji za które wywóz płaci parafia, Rada Duszpasterska naszej parafii na swoim ostatnim posiedzeniu jednomyślnie podjęła decyzje o likwidacji tego pojemnika. Pojemniki na śmieci dla potrzeb cmentarnych będą na terenie cmentarza. Troska o czystość na cmentarzu i wokół niego podyktowała takie rozwiązanie sprawy. W dalszym ciągu prosimy o utrzymanie czystości na cmentarzu i wokół niego.

8. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zwraca się z apelem o nie wypalanie traw lub pozostałości roślinnych na polach. Proceder ten powoduje niejednokrotnie powstawanie groźnych pożarów lasów oraz budynków zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie tych terenów a tym samym niebezpieczeństwo dla życia, zdrowia i środowiska. Pożary traw ponadto często utrudniają prowadzenie innych działań ratowniczych, które mogą być w tym samym czasie prowadzone.

9. Zanim udamy się do naszych domów i powrócimy do naszej codzienności, otrzymamy błogosławieństwo. Należymy bowiem do owczarni, gdzie Dobry Pasterz troszczy się o swoje owce i nie pozostawia ich samymi. On także prowadzi je po właściwych ścieżkach. Wpatrując się w Niego, odważnie podejmujmy nasze zadania i obowiązki.
Pamiętajmy też, aby prosić naszego Pasterza, Jezusa Chrystusa, o nowych pracowników w Jego owczarni.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.