III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 6 IV 2008 r. 2008-04-06

Pan prawdziwie zmartwychwstał i jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Kiedy więc w dniu Pańskim gromadzimy się w świątyni, otwórzmy przed Nim nasze serca. Niech On mówi do nas, jak do uczniów w Emaus; uwierzmy mocno w Jego obecność wśród nas na tej Uczcie Miłości. Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. wspólna Adoracja.
Stając przed Chrystusem, który zmartwychwstał i jest naszym Zbawicielem, uznajmy nasze grzechy, abyśmy mogli godnie sprawować tę Najświętszą Ofiarę.

1. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Msza święta połączona z udzielaniem sakramentu Chrztu. O godz. 17.30 niedzielne Nieszpory a po nich wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego a także całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30 o 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 16.15. O tej godz. Będą Podziękowania I Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta podczas której Młodzież III klas Gimnazjum otrzyma z rąk Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza Sakrament Bierzmowania. Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie z racji Bierzmowania będzie dopiero o godz. 20.00. Szczegółowy program podany jest w gablocie ogłoszeń.

4. W związku z Bierzmowaniem Młodzież klas III będzie przychodzić we wtorek, środę i w czwartek o godz. 18.00 na specjalne Triduum przygotowujące do przyjęcia Sakramentu. Obecność wszystkich obowiązkowa a w czwartek także Rodziców i świadków Bierzmowania. W czasie spotkań będą omawiane także szczegóły Bierzmowania. Spowiedź przed Sakramentem Bierzmowania będzie w czwartek od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. młodzież otrzyma kartki do Bierzmowania. W piątek Młodzież przychodzi do kościoła razem z rodzicami i świadkami na godz. 16.30 na bezpośrednie przygotowanie. W czasie każdego Bierzmowania w diecezji składka przeznaczona jest na Fundusz stypendialny im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza dla uzdolnionej lecz biednej młodzieży szkół średnich w naszej diecezji.

5. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Msza święta na cmentarzu o godz. 17.00. Wcześniej będzie różaniec za zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy wszystkie Matki należące do Róż o sumienną obecność.

7. Również przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Kapłańską i rozpocznie ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

8. Uroczystość Odpustowa ku czci "Chrystusa Dobrego Pasterza" w Tarnowie odbędzie się w niedzielę - 13 kwietnia 2008 r. Suma Odpustowa o godz. 11.30

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. Miesiąc kwiecień jest ostatnim miesiącem rozliczeń podatkowych. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy nie rozliczyli się jeszcze z Urzędem skarbowym, o przekazanie 1% należnego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ten gest będzie wymiernym wsparciem niepełnosprawnych, bezdomnych, chorych, przebywających w hospicjach i innych potrzebujących, którym pomaga nasza diecezjalna Caritas.

11. Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 15 przypomina o zapisach dzieci 6 – cio letnich do przedszkola na rok 2008/2009. Zapisy trwają do 20 kwietnia 2008 r. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty – dzieci 6 – cio letnie podlegają obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego.

12. Przypominamy o wyborach do Rady dzielnicy, które odbywają się dzisiaj w budynku siedziby Rady Osiedlowej w sali obok poczty od godz. 8.00 – 16.00. Podejdźmy odpowiedzialnie do wyborów oddając swój głos na kandydatów, którzy zatroszczą się o piękno naszej dzielnicy Krzyż. Aby wybory były ważne potrzebna jest dobra frekwencja, którą zapewnijmy naszym głosowaniem. Szczegóły głosowania podaje Komisja Wyborcza.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację.