V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9 MARCA 2008 ROK 2008-03-08

To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Wpatrujemy się w krzyż Chrystusa, który jest godłem naszej wiary, znakiem rozpoznawczym chrześcijan. Z czcią odnosimy się do krzyża, ponieważ na nim wisi nasz Zbawiciel – Jezus Chrystus. Krzyż objawia nam niepojętą prawdę, że Bóg nas miłuje i oddał za każdego z nas swoje życie. Jest on także odpowiedzią Pana Boga na najistotniejsze pytania naszego życia: o sens cierpienia, choroby i śmierci. Podczas tej niedzielnej Mszy Świętej którą rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne wsłuchajmy się z uwagą w słowa Pisma Świętego, które niosą nam nadzieję i światło. Ewangeliczny opis wskrzeszenia Łazarza przypomni nam, że ostatnie słowo nie należy do cierpienia i śmierci, lecz do Chrystusa, który jest Życiem i Zmartwychwstaniem.

Rekolekcje, które w Imię Boże rozpoczynamy poprowadzi Ks. Władysław Wichniarz, saletyn z Zakopanego. Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy Jego osobę naszą modlitwą polecając opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Składka na tacę jest dzisiaj przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać.

1. Porządek nabożeństw dzisiaj jak było podawane w ubiegłą niedzielę. Msze św. jak w każdą niedzielę 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nauka stanowa dla Matek po Prymarii a dla Ojców po wieczornej Mszy świętej. O godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy wszystkich kto tylko może.

Porządek Rekolekcji w tygodniu będzie następujący: dla starszych nauki będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 20.00 będzie nauka stanowa dla Młodzieży policealnej i pracującej. Dla dzieci nauki będą od poniedziałku do środy. Zakończenie dla nich w środę Mszą św. o godz. 15.00. Dla Gimnazjum nauki będą od środy do piątku. Zakończenie w piątek o godz. 14.30.
Spowiedź rekolekcyjna będzie w czwartek od godz. 9.00 do 18.00 z przerwami Chorych przed świętami w czasie Rekolekcji odwiedzimy w piątek od godz. 10.30

2. Ofiary na tacę z okazji Rekolekcji będą zbierane we wtorek i w środę.

3. W piątek godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta wieczorna i zakończenie Rekolekcji dla wszystkich. Druga Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację o godz. 19.00.

4. W przyszłą niedzielę, która jest Niedzielą Palmową, poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o wykonanie pięknych palm jak w ostatnich latach.

5. Składka na tacę w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Jest to tzw. Jałmużna postna, to znaczy, że kto korzystał z dyspensy i w okresie Wielkiego Postu spożywał pokarmy mięsne, to z tego tytułu ma złożyć ofiarę.
Ta właśnie ofiara jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Pamiętajmy o tym w przyszłą niedzielę.

6. Prosimy aby nasza młodzież wzięła udział w przyszłą niedzielę w XXIII Światowym Dniu Młodzieży. Szczegóły w komunikacie Ks. Biskupa Ordynariusza.
7. W dalszym ciągu przypominamy o nabywaniu paschalików wielkanocnych, które rozprowadzają panie z Caritas a także baranków wielkanocnych. Zachęcamy też do nabywania czasopism zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Jachym l. 79. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Za chwilę, na zakończenie dzisiejszej Mszy Świętej zaśpiewamy pieśń rekolekcyjną „Nie zamykajmy serc”. Śpiewając ją, dziękujmy Jezusowi, który przez krzyż i mękę swoją odkupił świat, nadał sens naszemu życiu, naszym problemom, cierpieniu i śmierci. Uczmy się prawdziwej mądrości życia z najgłębszej księgi świata – księgi krzyża. Wszystkim na cały tydzień zwłaszcza na czas Rekolekcji życzymy Szczęść Boże Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.