II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 LUTY 2008 ROK 2008-02-17

W wielkopostnej wędrówce ku radości Wielkiej Nocy idziemy dziś w duchowej pielgrzymce na górę Tabor, na której Jezus przemienił się wobec uczniów. Tam usłyszeli oni głos Ojca: „To jest Syn mój umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”. Uczeń Jezusa słucha swego Mistrza. Słowa zaś Pana przemieniają jego życie. Ta przemieniająca moc słowa Bożego będzie przedmiotem naszej dzisiejszej refleksji.

Przypominamy, że dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać w imieniu Ks. Biskupa i Ks. Rektora za ofiary na ten cel.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową dwa razy: o godz. 16.30 i o godz. 19.00 a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali o godz. 17.00. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza święta. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

2. We wszystkich kościołach w Polsce jest organizowana dziś zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy na tzw. Fundusz Misyjny.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy Na Mszę świętą i Nowennę nowo wybranych i członków i członkinie do nowej Rady Duszpasterskiej. Po Nowennie spotkanie będzie spotkanie na plebanii. Prosimy o sumienną obecność.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o sumienną obecność.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Eugenia Dudek l. 68 której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …

7. O przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzać paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału, dużej świecy święconej w Wielką Sobotę i wnoszonej do kościoła.
Ofiara wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Paschaliki te przyniesiemy w Wielką Sobotę na uroczystości Wigilii Paschalnej o godz. 21.00, będą wtedy poświęcone i zapalone od paschału, we Wielkanoc zapalimy je na naszych świątecznych stołach a w drugi dzień świąt na grobach naszych bliskich zmarłych.
Oprócz paschalików będą do nabycia baranki wielkanocne.

8. Święty Paweł mówił dziś do każdego z nas: „Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga”. Słuchanie Bożego słowa i wypełnianie go niesie ze sobą pewien trud. Równocześnie to słowo tak nas może przemienić, że pomimo przeciwności będziemy wraz z Apostołem Piotrem powtarzać:
„Panie, dobrze, że tu jesteśmy”; dobrze, że idziemy tą drogą, którą Ty sam jesteś, tylko na niej odnajdziemy życie. Prośmy teraz Pana, aby nas w tym dziele błogosławił.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

DODATEK DO OGŁOSZEŃ

Dni Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Diecezja Tarnowska organizuje Dni Wielkopostne Dni Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Mają one być dla nich szczególną okazją do modlitwy, refleksji oraz (w razie potrzeby) rozmowy z sędzią Sądu Biskupiego.

Terminy Dni Skupienia: Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne Arka w Gródku nad Dunajcem - 2 marca (początek - 8.45, zakończenie - 18.00)
kościół klasztorny w Parafii MB Anielskiej w Dębicy (spotkania w dniach 3,4,5 marca, początek - godz. 18.00).