III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 STYCZNIA 2008 ROK 2008-02-02

Eucharystia niedzielna łączy nas wszystkich, pochłoniętych na co dzień różnorakimi sprawami. Będziemy uczestniczyć w świętej tajemnicy naszej wiary, świadomi, że jesteśmy członkami jednego Ciała, którego głową jest Chrystus. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i w jedności mamy wypełnić zadanie powierzone nam przez Chrystusa. Na początku tej liturgii przeprośmy za brak woli i umiejętności współpracy z innymi w dobrych dziełach.

1. Dzisiaj kolejna niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa. Adoracja będzie podobnie jak w ubiegłą niedzielę. Po południu od godz. 14.30 adorują dzieci, od 15.00 Matki, od 16.00 Ojcowie od 17.00 Młodzież. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.
Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. We środę rozpocznie się Triduum razem dla Matek i Ojców przed Uroczystością Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy więc wszystkie Matki, Niewiasty i Ojców na te nabożeństwa, które będą wieczorem na Mszy św. o godz. 17.00 w środę czwartek, piątek. Rozważania będą po Mszy świętej. Prosimy tak pokierować swoim czasem by w miarę możliwości brać udział w tym Triduum każdego dnia. Będą specjalne tematy rozważań. Spowiedź będzie w czwartek od godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

4. W piątek nie zapomnijmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej po wieczornej Mszy świętej w intencji Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze.

5. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypomnieć, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W tej wędrówce przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza. Uroczyste poświęcenie gromnic będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich matek z naszej parafii. A Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy świętej. Według praktyki Kościoła w Polsce w tym dniu będą zbierane ofiary na rzecz klasztorów klauzurowych.

6. W tym też dniu pamiętajmy o dziewiątej rocznicy śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, który tak wiele uczynił dla naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

7. W przyszłą niedzielę zakończenie 40 – Godzinnego Nabożeństwa.. Adoracja będzie po każdej Mszy św. z racji I niedzieli miesiąca i będzie trwała do rozpoczęcia kolejnej. Po południu o godz. 15.00 będzie Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Po zakończeniu Mszy św. rozpocznie się Adoracja na którą zapraszamy Matki i Ojców. O godz. 16.30 będą uroczyste Nieszpory Eucharystyczne a od godz. 17.00 adorować będzie Młodzież.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Albina Golec l. 84 i + Edward Obal l. 61, którego pogrzeb będzie 28 I o godz. 14.00 i + Maria Ślusarczyk l. 70, której pogrzeb będzie w poniedziałek 28 I o godz. 15.30. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Gdyby były jeszcze domy w których nie było mieszkańców gdy chodził Ksiądz po kolędzie w danym rejonie, prosimy o indywidualny kontakt z Księdzem, który chodził po kolędzie po danym rejonie.

11. Błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy, niech pomoże nam realizować Chrystusowe zobowiązanie do współpracy we wspólnocie Kościoła i w każdym dobru możliwym do osiągnięcia w innych wymiarach naszego życia.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.