II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 STYCZNIA 2008 ROK Niedziela w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan 2008-01-20

W tych dniach Kościół w szczególny sposób gromadzi się i zachęca, by kierować do Boga usilną prośbę o zjednoczenie wszystkich chrześcijan, przeżywamy bowiem Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Różne bolesne podziały raniły wielokrotnie i nadal ranią Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa. Wieczernikowa modlitwa i prośba Jezusa o jedność Jego uczniów czeka jeszcze na pełną realizację historyczną i domaga się od wszystkich zaangażowania, zwłaszcza modlitewnego. Włączamy się w tę modlitwę także w czasie obecnej Mszy Świętej, wierząc mocno, że Eucharystia jest najskuteczniejszym źródłem jedności Kościoła. Tutaj sam Chrystus łączy nas ze sobą i między nami, dając nam najwyższy udział w Jego Ciele. Stąd wychodzimy umocnieni, by jedność wśród wierzących budować codzienną walką z grzechem i wytrwałym naszym świadectwem pełnienia woli Bożej.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na cele diecezjalne.

1. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po południu rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek będzie następujący:
Dzieci adorują od godz. 14.30, Matki, Kobiety od 15.00, Ojcowie, Mężczyźni od 16.00, od godz. 17.00 adoruje Młodzież ucząca się i pracująca zarówno chłopcy jak i dziewczęta.
Wieczorna Msza Święta będzie o godz. 18.00.

2. We wtorek przypada w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja taka codziennie odbywa się w kolejnej parafii naszej diecezji. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony w każdym roku na 22 stycznia. Przypada on w tym roku we wtorek. Adoracja cały dzień będzie w ciszy. Msze św. będą o godz. 8.00 i 17.00. Wierni obecni na Mszy św. o godz. 8.00 będą adorować Najświętszy Sakrament po Mszy św. do godz. 9.00. Od godziny 9.00 Adoracja
Będzie wg wyznaczonego porządku, który jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
Zakończenie Adoracji będzie przed Mszą świętą o godz. 17.00
Przyjdźmy na adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o cotygodniowej Drodze Krzyżowej w intencji Jana Pawła II i w ten sposób dziękują Bogu za wielki dar naszego rodaka papieża prosząc o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Kolejny raz przypominamy o Drodze Krzyżowej w każdy piątek w okresie zimowym po wieczornej Mszy świętej która jest o godz. 17.00 i na nią serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Po Mszy św. o godz. 10.30 będą Jasełka w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Skorzystajmy.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

8. Eucharystia dokonała odnowienia naszej jedności, którą przeżywamy jako katolicy w Kościele. Błogosławieństwo końcowe jest także zachętą do tego, byśmy tę jedność wytrwale budowali w naszym codziennym życiu, w sposób szczególny dobrymi uczynkami, które stają się wymownym potwierdzeniem naszej wiary i przeżytej Ofiary Chrystusa. Na dawanie świadectwa jedności niech nam Bóg błogosławi.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.