II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 6 STYCZNIA 2007 ROK UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 2008-01-05

Obchodzimy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej nazywaną świętem Trzech Króli albo Epifanią. Epifania jest greckim słowem oznaczającym objawienie, ujawnienie, ukazanie się. Co więc właściwie dziś świętujemy? Świętujemy ukazanie się Pana nam, ludziom. W Dzieciątku z Betlejem jaśnieją, choć na sposób zakryty, Boża prawda i chwała. Ludzie szukający Boga odnajdują drogę. Przychodzą do Nowonarodzonego, aby złożyć dary, a jednak to oni sami odchodzą obdarowani. Wracają do świata pogrążonego w ciemnościach jako głosiciele światłości. Dziś, razem z Mędrcami ze Wschodu, także my oddajemy pokłon Jezusowi. On zaś umacnia nas przy stole słowa i Eucharystii, abyśmy nie ustali w oczekiwaniu na Jego ostateczne objawienie się w chwale na końcu czasów. Pamiętajmy dziś o naszym Ks. Biskupie Ordynariuszu, który jak informowaliśmy obchodzi rocznicę święceń biskupich udzielonych 10 lat temu przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie. Po Mszy świętej wspólna Adoracja.

Byśmy mogli teraz owocnie przeżyć spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem, uznajmy naszą grzeszność i prośmy Boga o zmiłowanie nad nami.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza św. O 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza św.

2. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada dziesiąta rocznica przyjęcia Sakry Biskupiej naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca. Z tej okazji zostanie dziś odprawiona Msza św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godzinie 15.00 której będzie przewodniczył bp Wiktor Skworc, a homilię wygłosi bp Stanisław Budzik, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy do udziału w niej.

3. We wtorek o godz. 17.00 będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla klas II przed I Komunią świętą. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców. Po Mszy św. będą omawiane sprawy związane z I Komunią.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. W szczególny sposób serdecznie zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy świętej również będą omawiane sprawy związane z przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas rozpoczyna całodzienną Adorację, która potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem po Niej cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą jego beatyfikację i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać zwłaszcza Róże zarówno Matek jak i Ojców. Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorne nabożeństwo.

6. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

7. Zapowiadana na przyszłą niedzielę po południu na godz. 15.00 specjalna Msza święta dziękczynna w intencji wszystkich Ofiarodawców na przebudowę organów będzie odprawiona do południa o godz. 10.30. Zmiana terminu odprawienia tej Mszy Świętej jest podyktowana udziałem w niej 15- osobowego Zespołu „Violini” z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Leon Dubrawski też z Ukrainy. Po Mszy świętej bez kazania około 11.00 Zespół ten wystąpi ze specjalnym koncertem. Zachęcamy do skorzystania z okazji wysłuchania tego koncertu, gdyż jest to niecodzienna okazja wysłuchania pięknie wykonanych kolęd. Nie zawiedźmy artystów, którzy z tak daleka przyjadą koncertować razem ze swoim Biskupem. Serdecznie zapraszamy wszystkich także dzieci i młodzież do udziału we Mszy świętej i pozostanie na tym koncercie a tych, którzy przychodzą na Mszę świętą na godz. 12.00, by wcześniej skorzystali z koncertu.

8. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację