III NIEDZIELA ADWENTU – 16 GRUDNIA 2007 ROK 2007-12-15

Każdy tęskni za domem, który spełnia różne funkcje. Tęskni za domem, który będzie oazą spokoju, bezpiecznym portem, kliniką, gdzie leczyć się może zranione serce, sanktuarium miłości. Tęskni za domem, który jest szkołą radości. Dzisiejsza liturgia zaprasza nas do radości prawdziwej, radości płynącej z bliskości przychodzącego Pana, który pragnie wraz z nami stworzyć właśnie taki dom, za którym tęsknimy.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Adwentowy Dzień Skupienia przed świętami Bożego Narodzenia. Kazania na Mszach świętych głosi Ks. Ryszard Podstołowicz, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, którego serdecznie witamy.

Przeprośmy Boga za to, że często sami, na własną rękę, budujemy dom naszych marzeń, który niejednokrotnie staje się miejscem, gdzie nie brakuje poczucia bezpieczeństwa, gdzie nikt nie czuje się kochany; gdzie panuje pustka i smutek.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory połączone z Nowenna do Dzieciątka Jezus na które serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu Roraty będą wieczorem o godz. 17.00 połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus oprócz piątku. Bardzo serdecznie zapraszamy na nie wszystkich kto tylko może zwłaszcza dzieci. Przypominamy, że dzieci losują Małego Jezuska w żłóbku po każdych Roratach. W piątek Roraty o godz. 18.00.

3. Pamiętajmy o nabyciu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom przez nabycie świecy a starszym składając dar do kosza do piątku, który jest przed figurą św. Antoniego. Można złożyć ofiarę do skarbonki św. Antoniego.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Nowenną do Dzieciątka Jezus po wieczornej Mszy świętej.

5. W piątek w naszej parafii będzie Spowiedź przedświąteczna. O godz. 8.00 będzie Msza święta a po niej od godz. 8.30 rozpocznie się Spowiedź i trwać będzie do godz. 18.00 z przerwami. W trakcie Spowiedzi są przewidziane przerwy o godz. 10.00 na czas Mszy świętej dla Chorych, Emerytów, Rencistów, i od godz. 16.00 do 16.30. Przerwa obiadowa będzie trwać od godz. 12.00 do 14.00. Chorych prosimy przywieźć do kościoła wcześniej by mogli się wyspowiadać spokojnie przed Mszą św. o godz. 10.00. Tych chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła prosimy zgłosić w zakrystii. Do nich pojedziemy w piątek po Mszy św. dla chorych ok. godz. 10.30. Prosimy usłużyć dwoma samochodami. Bardzo serdecznie prosimy aby tak pokierować swoim czasem aby skorzystać w tym dniu ze Spowiedzi. Kto może niech przyjdzie do Spowiedzi przed południem a kto nie może niech przyjdzie po południu. Dzieci prosimy aby przychodziły przed lekcjami w szkole jeśli mają naukę po południu, a te które uczą się przed południem niech przyjdą do Spowiedzi po południu. Podejdźmy bardzo solidnie do przyjęcia Sakramentu Pokuty aby jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

6. W piątek pamiętajmy o Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Będzie ona po Roratach, które wyjątkowe ze względu na Spowiedź będą o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy aby o tym pamiętali Ojcowie.

8. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych zmarłych, których będziemy wspominać przy naszym wigilijnym stole. Zanieśmy na ich grób symboliczny stroik, zapalmy lampion czy świąteczną świeczkę, pamiętając o modlitwie za nich. Niech będzie to nasza świąteczna jedność i pamięć o nich przed Panem. Wprowadzajmy ten piękny zwyczaj z okazji Świąt. Dziękujemy tym, którzy już to czynią.

9. W tym tygodniu wyjeżdżamy na Spowiedzi adwentowe: we wtorek do Luszowic, w środę do Zaczarnia i Śmigna, w czwartek do Łukowej, w sobotę do parafii Św. Józefa w Tarnowie.

10. Na stronie internetowej naszej parafii pojawią się nowe informacje i opracowania.
Zachęcamy do korzystania z niej. Możemy zobaczyć piękną galerię zdjęć zwłaszcza dzieci I Komunijnych oraz przeczytać ogłoszenia na każdą niedzielę i różne aktualności. Przy okazji zapraszamy do współpracy przy redakcji nowych pozycji na stronie internetowej
Przypominamy adres strony internetowej: www.parafiakrzyz.intarnet.pl

11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na ogrzewanie kościoła.

12. Otwórzmy nasze serca na adwentowe błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.