II NIEDZIELA ADWENTU – 9 GRUDNIA 2007 ROK 2007-12-15

Adwent jest nie tylko czasem oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia, ale i okresem wzmożonego wysiłku, by sprostać wymaganiom postawionym swoim uczniom przez Chrystusa, najpierw w rodzinie. W naszych modlitwach pamiętajmy również o bliźnich na Wschodzie, których w tę drugą Niedzielę Adwentu chcemy – jak co roku – wspierać duchowo i materialnie.

Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie

Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Zapraszamy bardzo
serdecznie wszystkich do udziału w nich a szczególnie dzieci z lampionami.
Przypominamy, że dzieci losują każdego dnia małego Jezuska w żłóbku.

3. W środę na godz. 7.00 zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich i chętnych do udziału w nim na coroczne spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia. Prosimy o obecność wszystkich.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Roratach.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej o 7.00 Msza Święta a po niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Roraty.

5. Od najbliższego piątku 14 XII do Wielkiego Postu cotygodniowa Droga Krzyżowa w piątki w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację będzie po wieczornej Mszy Świętej. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy II c.

6. W niedzielę 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie po Nieszporach a w dni powszednie po Roratach. Przychodźmy liczniej z dziećmi na Roraty.

7. W przyszłą niedzielę będzie Adwentowy Dzień Skupienia przygotowujący nas do Spowiedzi przed Bożym Narodzeniem, która będzie 21 grudnia w piątek.

8. W przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary na ogrzewanie kościoła.

9. Przed Świętami Bożego Narodzenia pamiętajmy o nabywaniu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym w tym roku. Choć niektórzy mają jeszcze świecę z ubiegłych lat, tegoroczna świeca jest dowodem naszej pomocy w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom także przez nabycie świecy a starszym składając dar do kosza, który jest przed figurą św. Antoniego.

10. Siostry Służebniczki z naszej parafii serdecznie dziękują naszym drogim parafianom za każdy gest życzliwości wobec nich i za ofiary złożone w ich patronalne święto Niepokalanie Poczęcie NMP. Swoją wdzięczność wyrażą modlitwą przed Panem za wstawiennictwem Matki Bożej Niepokalanej.

11. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary jak wcześniej informowaliśmy na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności w Anglii + Grzegorz Szydło l. 24, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

14. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.