XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 PAŹDZIERNIKA 2007 ROK NIEDZIELA MISYJNA 2007-10-21

Dzisiaj Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny. Wszystkie wspólnoty chrześcijańskie poświęcają tę niedzielę na modlitwę i ofiarowanie własnego wkładu na rzecz misji i misjonarzy na świecie. Ta niedziela jest też dla nas - uczniów Chrystusa - okazją do rachunku sumienia nad realizacją podstawowego obowiązku, jakim jest dzieło ewange­lizacji. Szerzenie wiary będzie możliwe wówczas, gdy nasze serca będą prze­pełnione miłością. Wołajmy więc za św. Teresą z Lisieux: „Moim powołaniem jest miłość!... W sercu Kościoła, który jest moją matką, będę miłością... w ten sposób będę wszystkim".

Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na Misje. Bóg zapłać za płynące z serca ofiary na ten cel.

1. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą w nim uczestniczyć w tygodniu.

2. W tygodniu Różaniec będzie o godz. 17. 15 a po nim Msza święta. Przychodźmy jak najliczniej w Tygodniu Misyjnym aby modlić się za Misje. Zapraszamy przynajmniej jedną osobę z domu na nabożeństwo różańcowe. To już ostatni pełny tydzień nabożeństw różańcowych w tym roku.

3. O prowadzenie Różańca w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek: klasy IV Szkoły Podst., we wtorek klasy V Szkoły Podst., w środę DSM, w czwartek klasy III Szkoły Podst. W piątek klasy II Gimnazjum, w sobotę Franciszkański Zakon Świeckich.

4. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o godz. 20.00. Nasza obecność świadczy o naszej wdzięczności dla Ojca Świętego. Przyjdźmy jak najliczniej.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za to, że pośród nas wybrał sobie miejsce swojego zamieszkania i udzielania swoich łask. W tym dniu będzie składka w całej diecezji na budujące się kościoły. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Nie odkładajmy tych prac na ostatni dzień. Postarajmy się zrobić te porządki do czwartku bo trzeba śmieci wywieźć aby nie pozostały na Wszystkich Świętych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę.

7. Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę. Korzystajmy z gotowych kartek, które są przy figurach św. Antoniego i św. Teresy.

8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Janina Łuszcz l.77 i Petronela Szczygieł l. 96. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Są jeszcze do nabycia Krążki Nadziei, które możemy otrzymać składając ofiarę 5 zł. na bezdomnych i najuboższych. Zachowajmy krążek na pamiątkę.

10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Na dobre przeżycie tego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.