IXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 SIERPNIA 2007 ROK 2007-08-12

Gromadząc się dzisiaj przy ołtarzu Jezusa, aby uczestniczyć w pamiątce Ostatniej Wieczerzy, chcemy również – tak jak kiedyś pierwsi uczniowie – zaczerpnąć z Najświętszej Ofiary dar nadprzyrodzonej nadziei. Pragniemy włączyć się całym sercem w modlitwę Chrystusa i Kościoła, aby powrócić później do naszego codziennego życia napełnieni darem nadziei. Jesteśmy bowiem wszyscy powołani do życia w nadziei.

Na początku zatem wspólnej modlitwy wyznajmy w szczerości i pokorze serca żal, za wszystkie nasze myśli, słowa i uczynki, które mogły być przeszkodą w budowaniu coraz głębszej więzi z Bogiem i z bliźnimi. Wspomnijmy w akcie skruchy zwłaszcza te wydarzenia, które w ostatnim czasie były znakiem braku pełnego zaufania Bogu i Jego zbawiennej łasce w naszym codziennym życiu.

Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i PAT a przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym w wypadku i trąby powietrznej pod Częstochową. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. We wtorek, 14 sierpnia, w liturgii Kościoła wspominamy św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika, wielkiego czciciela Niepokalanej, który żył w latach 1894 – 1941. Jego postawę w obozie koncentracyjnym Auschwitz Jan Paweł II ujął w następujący sposób: „W tym miejscu straszliwej kaźni, która przyniosła śmierć czterem milionom ludzi różnych narodów, ojciec Maksymilian Kolbe odniósł duchowe zwycięstwa, podobne do zwycięstwa samego Chrystusa, oddając się dobrowolnie na śmierć w bunkrze głodu za brata”. Kolejny męczennik obozu zagłady Auschwitz-Birkenau pokazał, że nawet w sytuacji ekstremalnego zagrożenia godności człowieka możliwa jest jej obrona. Niech to wspomnienie skłoni nas do jeszcze większej troski o godność każdego człowieka.

3. We środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mamy w tym dniu obowiązek pod grzechem ciężkim uczestniczenia we Mszy św. Ponieważ jest to święto kościelne i państwowe dlatego Msze święte będą jak w niedziele wakacyjne o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tę jakże piękną, maryjną uroczystość, tradycyjnie w naszych świątyniach są święcone wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Poświęcenie będzie po Mszach świętych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie po Mszy św. wieczornej.

4. W tym też dniu Odpust w Brzozówce. Uroczysta Suma o godz. 11.00.

5. W piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Znów bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, by w ten sposób wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, który codziennie odprawiał Drogę Krzyżową i uczył nas trwania przy Chrystusie Cierpiącym.

6. Również w piątek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów zwłaszcza z naszej parafii już dziś polecamy Panu Bogu i Matce Najświętszej oraz prosimy Ich o modlitwę w intencji naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby parafii z tytułu jej prowadzenia przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Wiktoria Jakson l.100 i pół. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. „Gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze” – powiedział dzisiaj do nas Jezus w Ewangelii. Tym największym skarbem jest On sam, nasz Pan i Zbawiciel, który zaprosił nas nie tylko na tę dzisiejszą ucztę eucharystyczną, ale który czeka na nas na uczcie w niebie. Niech nam towarzyszy Jego błogosławieństwo za pośrednictwem Kościoła, abyśmy byli ludźmi nadziei pośród wszystkich spraw naszej codziennej pielgrzymki na spotkanie z Jezusem w wieczności. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

Już w przyszłą niedzielę Ks. Tadeusz Wszołek rozpocznie swoją pracę jako proboszcz w Pawęzowie, jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę. Bardzo serdecznie dziękujemy Mu dzisiaj za ośmioletnią pracę w naszej parafii jako wikariusza i katechety w Szkole Podstawowej przez trzy lata i pięć lat w Gimnazjum. Dziękując Mu za sumienną pracę i jego piękną postawę kapłańską okażmy wdzięczność w modlitwie za Niego. Życzymy Mu aby na nowym odcinku pracy kapłańskiej jako proboszcza w Pawęzowie Chrystus Ukrzyżowany w cudownym wizerunku w naszej parafii udzielał obfitych łask a Matka Najświętsza Nieustającej Pomocy niech zawsze ma Go w opiece. Bóg zapłać i Szczęść Boże na dalszą pracę na niwie Bożej.