XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 SIERPNIA 2007 ROK 2007-08-05

Dzisiejsza liturgia słowa wskazuje na odniesienie się człowieka do rzeczywistości ziemskich takich, jak życie, praca, mienie, i zachęca nas do uwalniania się od ciężaru dóbr doczesnych dla osiągnięcia dóbr niebieskich. Szczególne świadectwo temu dają osoby powołane do życia konsekrowanego w instytutach zakonnych lub świeckich. Czynią to zwłaszcza przez praktykowanie dobrowolnego ubóstwa obranego dla naśladowania Chrystusa. Także poprzez profesję pozostałych rad ewangelicznych: czystości i posłuszeństwa, żyją oni dla samego Boga i wyrzekają się dóbr tego świata.

Życie konsekrowane wyraża najgłębszą istotę powołania chrześcijańskiego do zjednoczenia z Bogiem w Jego wiecznym królestwie. Wpatrując się w powołanie osób konsekrowanych chcemy więc lepiej odpowiadać Bogu na nasze chrześcijańskie powołanie. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na budowę i wyposażenie kuchni dla ubogich jak o to prosił w komunikacie Ks. Biskup Ordynariusz w ubiegłą niedzielę.

Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej pozostajemy na krótką wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu a o 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza św.

2. Jutro, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie na górze Tabor umocniło wiarę Apostołów. Jest ono również dla nas zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Jezusowa przemiana wzywa, abyśmy i my przemieniali swe życie. Istnieje piękny zwyczaj, aby wspominając tajemnicę Przemienienia, upraszać łaskę przemiany życia tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową.

O godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację. W miarę możliwości bierzmy z radością udział w niej i zachęcajmy innych do korzystania w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej po Kalwarii Krzyskiej.

5. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

6. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza Ks. mgr Tadeusz Wszołek kończy swoją pracę w naszej parafii i obejmie urząd proboszcza w Pawęzowie. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 podziękujemy Mu za Jego sumienną pracę jako wikariusza i katechety zarówno w Szkole Podstawowej jak i w Gimnazjum. Zapraszamy do okazania wdzięczności w przyszłą niedzielę.

7. Również w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.

8. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Pamiętajmy o tym a ofiary na tacę na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia z tego względu będą przeniesione na trzecią niedzielę sierpnia. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Przypominamy też o zbiórce ofiar przed kościołem „Poszkodowanym we Francji” i ofiarom rodzin poszkodowanych przez trąbę powietrzną w okolicach Częstochowy. Nie zapomnijmy w przyszłą niedzielę o pomocy dla nich.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Izabela Walkowicz l. 74. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

11. Na drogach naszych wakacyjnych wędrówek spotkamy osoby, które poświęciły się Bogu w życiu konsekrowanym. Życie konsekrowane to zdecydowany wybór Chrystusa i stawianie Go ponad wszystkie inne wartości. Niech nasze spotkania z tymi, którzy takiego wyboru dokonali, skłaniają nas do refleksji nad sensem życia, do troski o zbawienie i do dzielenia się z ubogimi. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem. Polecajmy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, tych dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli. Zanośmy też gorącą prośbę o trzeźwość w naszym narodzie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.