UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 3 CZERWCA 2007 ROK 2007-06-03

Dziś Kościół obchodzi uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to jedna z najgłębszych tajemnic naszej wiary. Nie wiemy jak to możliwe, ale wierzymy, że Bóg jest Jeden w trzech Osobach. Tę naszą wiarę wyznajemy często, a szczególnie wtedy, gdy czynimy na sobie znak krzyża. Prośmy dziś Boga podczas tej Mszy Świętej, byśmy nie tylko wierzyli w Trójcę Przenajświętszą, ale byśmy naśladowali w codziennym życiu Jej jedność i harmonię działania. Prosimy także, aby nie brakło nam nigdy wrażliwości na znak krzyża, który codziennie czynimy na sobie w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy. Z racji I niedzieli miesiąca będzie o godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu świętego.

2. W tygodniu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornych Mszach Świętych, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwane Bożym Ciałem. Wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek w Procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

4. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria, Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 na stadionie przy ul. Krzyskiej a po Niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej Procesji jak było już zapowiadane wcześniej, będzie przebiegała ulicą Krzyską. Procesja zakończy się w kościele. Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw.
Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św.

5. O godz. 12.00 będzie Msza święta. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

6. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

7. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00 za wyjątkiem piątku. W niedzielę Msza święta z procesją będzie o godz. 10.30 i wieczorem po nabożeństwie o godz. 17.30.

8. Przeżywając Uroczystość Bożego Ciała i Oktawy pamiętajmy o słowach Ojca świętego Jana Pawła II: „Ziemio Polska! Ziemio Ojczysta! Zjednocz się przy Chrystusowej Eucharystii, w której krwawa Ofiara Chrystusa ponawia się wciąż i na nowo urzeczywistnia pod postacią Najświętszego Sakramentu Wiary!”.

9. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30 o godz. 7.00 Msza św. z procesją eucharystyczną a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu którą rozpocznie Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 17.45 o tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. z procesją eucharystyczną i ucałowanie relikwii Krzyża Św. szczegółowy program w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać.

10. W piątek też zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o godz. 20.00.

11. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o sumienną obecność.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Antoni Onak l. 83. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie chrześcijańskie a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …

14. Bardzo serdecznie dziękujemy Zarządowi i Członkom Kółka Rolniczego za sponsorowanie nowych schodów do kościoła przy jego wejściu i zakrystii. Niech Dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem i łaską za piękny dar dla parafii. Jak widzimy wchodząc do kościoła zostało usunięte stare popękane lastriko. Gdy wszystko pójdzie dobrze to nowe schody granitowe będą gotowe w tym miesiącu.

15. Niech Bóg w Trójcy Jedyny umacnia nas swoim błogosławieństwem abyśmy wiernie świadczyli o Chrystusie, ukrytym w Najświętszym Sakramencie nie tylko w czasie procesji eucharystycznej, ale również w codziennym życiu. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.