IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 KWIETNIA 2007 ROK 2007-04-29

Obchodzimy dziś Czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Tym Dobrym Pasterzem jest Jezus Chrystus. To Jego pełen miłości głos pociągnął nas do pójścia za Nim. W ten sposób staliśmy się – jak to usłyszymy dziś w Psalmie responsoryjnym – „ludem Pana i jego owcami”. Idąc za Jezusem Dobrym Pasterzem możemy być pewni, że nie braknie nam niczego, co jest nam potrzebne do tego, aby żyć pełnią życia już tu na ziemi, a także kiedyś w wieczności. Swoją miłującą troską o owce Chrystus dzieli się z ludźmi. Chce także, abyśmy z miłością troszczyli się o siebie nawzajem. Szczególnego powołania do kontynuacji misji Dobrego Pasterza udziela tym, których wzywa do posługi kapłańskiej. Razem z całym Kościołem módlmy się dziś, aby jak najwięcej młodych ludzi odpowiedziało ochotnie na to zaproszenie.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Zapraszamy.

2. We wtorek rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj, czas poświęcony Maryi, Matce Najświętszej. Poprzez udział w nabożeństwie majowym i śpiew Litanii Loretańskiej wyrażajmy naszą wdzięczność za Jej Matczyną opiekę, a wspominając w liturgii Kościoła w dniu 1 maja św. Józefa Robotnika, prośmy w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą w tym tygodniu o godz. 18.00 połączone z Mszą świętą oprócz czwartku.

3. W czwartek przypada 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Polacy w kraju i na całym świecie jednoczą się w uwielbieniu Boga za Matkę Jego Syna, którą nazywamy Królową. Dana naszemu narodowi jako „przedziwna pomoc i obrona” jednoczy polskie rodziny, wspólnoty parafialne, nas samych. Słowa Apelu Jasnogórskiego „Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam” niech będą zachętą do powierzania pod jej Matczyną opiekę trudnych spraw naszej Ojczyzny. Msze św. będą jak w niedzielę: 7.00, 9.00,10.30, 12.00 do południa. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe a po nim Msza św. wieczorna. Jest to święto państwowe i kościelne, dlatego zapełnijmy naszą świątynię liczną obecnością na Mszach świętych. W tym też dniu przypada Święto Konstytucji 3 maja 1891 r.

4. W dniu 4 maja wspominamy w liturgii Kościoła św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Od XII wieku relikwie św. Floriana, rzymskiego męczennika z IV wieku, spoczywają w Krakowie. Prośmy w tym dniu szczególnie o zachowanie od pożarów i stłumienie wszelkich złych namiętności.

5. W piątek I piątek miesiąca maja. Zapraszamy na Msze św. o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i w piątek od 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W piątek jak zwykle o godz. 20.00 Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność z to wszystko co uczynił dla nas i naszej Ojczyzny. Prosimy o prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: dużo łask Bożych i opieki świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Adolf Stepek l. 75 i + Mariola Drwal l. 48, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.30. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Przypominamy o pielgrzymce do Zawady na dróżki maryjne w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 14.00 spod kościoła.

10. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy i Lichenia. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii u Siostry.

112. Zachęcamy do pomocy finansowego wsparcia w leczeniu Kuby z naszej parafii. Szczegóły są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

13. Chrystus Dobry Pasterz obdarzył nas dzisiaj obficie pokarmem duchowym przy stole słowa Bożego i przy stole Eucharystii. Dokonało się to dzięki posłudze kapłańskiej.
Wdzięczni Chrystusowi za liczne w naszej diecezji i w naszym kraju powołania do służby Bożej, prośmy Go o błogosławieństwo na codzienne wypełnianie woli Ojca niebieskiego. Szczęść Boże wszystkim na przeżywanie tego tygodnia.