II NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 15 kwietnia 2007r. 2007-04-15

Trwamy w radości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy i wielbimy Boga za Jego dzieło zbawienia, za Jego wielką miłość, jaką nam okazał przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, naszego Pana. Jest to rzeczywiście centralne wydarzanie naszej wiary, z którego czerpiemy siłę i moc do życia chrześcijańskiego. Nie wszyscy od razu uwierzyli, że Jezus zmartwychwstał, że pokonał śmierć, że żyje. Jednym z takich ludzi był Święty Tomasz Apostoł, o którym mówi nam dzisiejsza Ewangelia. Również i my możemy z tym Apostołem się utożsamić, gdyż i w naszym życiu, domagamy się od Boga znaków i nie potrafimy, zwłaszcza w chwilach trudnych, zaufać Miłosierdziu Bożemu.

Dlatego dzisiejsza, Druga Niedziela Wielkanocna, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Bóg pragnie nam przypomnieć o swojej nieskończonej do nas miłości, o swoim miłosierdziu, które jest większe niż nasza niewiara, jest potężniejsze niż nasz grzech i niewierność. Chodzi o to, abyśmy jak Święty Tomasz Apostoł, jak Święta Faustyna Kowalska z ufnością zwrócili się do Chrystusa słowami: „Pan mój i Bóg mój” oraz „Jezu, ufam Tobie”. Prośmy podczas tej Eucharystii o łaskę większej ufności pokładanej w Bogu, aby trudności życia nie zagasiły w nas płomienia wiary.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za złożone z sercem ofiary na ten cel.

1. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
O godz. 17.30 niedzielne Nieszpory a po nich wieczorna Msza święta.

2. Oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas pamiętnej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku Ojciec święty Jan Paweł II prosił o wyobraźnię miłosierdzia. Napełnieni paschalną radością uobecniajmy miłosierdzie Boga w naszym życiu. Będzie do tego okazja bo po południu od godz. 14.00 do 18.00 będzie prowadzona zbiórka darów dla potrzebujących z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia jak to było w ubiegłych latach. Prosimy o składanie w sali Domu Katechetycznego bielizny i odzieży oraz produktów spożywczych. Niech one będą nadające się do spożycia a odzież i bielizna wyprana, wyprasowana i czysta nadająca się do użycia. Zbiórkę poprowadzą Panie z Caritas parafialnej pod kierunkiem Siostry.

3. We środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

4. W piątek jak zwykle wieczorem o godz. 20.00 Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Swoją obecnością okazujemy wdzięczność za wszystko co dla nas uczynił. Przyjdźmy jak najliczniej.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Prymarii.

7. W ramach akcji „Pola Nadziei” wolontariusze Tarnowskiego Hospicjum Domowego będą kwestować w najbliższą niedzielę przed kościołem na rzecz chorych na nowotwory. Wszystkim wspierającym akcję, Ordynariusz Tarnowski Biskup Skworc udziela swego pasterskiego błogosławieństwa. Po Mszy św. o godz. 10.30 przedszkolaki przedstawią swój program.

8. W dniach 29 do 31 maja 2007 r. odbędzie się coroczna pielgrzymka z naszej parafii do Częstochowy i do Lichenia. Dwa noclegi w Licheniu. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem wynosi 80 złotych od osoby + za dwa noclegi 30 złotych od osoby.
Zapisy wraz z wpłatą 80 zł. przyjmuje Siostra Zakrystianka do 15 maja. Przy zapisie prosimy podać dokładny adres zamieszkania, pesel oraz numer telefonu. Ilość miejsc ograniczona.

9. „Jezu ufam Tobie”. Te słowa to zaproszenie każdego z nas, abyśmy w życiu nie liczyli tylko na siebie, lecz zaufali Chrystusowi, który nas doskonale zna, który oddał za nas swoje życie. Zdobądźmy się na odwagę, aby zaufać Bogu, a wtedy doświadczymy, że On nie jest Bogiem mieszkającym w niedostępnych galaktykach, lecz Przyjacielem, który każdego dnia troszczy się o nas. Niech w tym zawierzeniu wspomaga nas Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.