IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2007 r. 2007-03-18

Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą radości. W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości. Źródłem radości jest Bóg. Jego wierna miłość. Choć praca nad sobą, walka z grzechem, nałogami, egoizmem nie jest czymś łatwym i przyjemnym, to jednak nawrócenie jest zawsze powrotem do domu Ojca. Owocem pokuty jest radość odnalezienia Boga, bliskich i siebie samego. Bóg jak ojciec syna marnotrawnego czeka, przebacza, chce przygotować dla nas ucztę. Jego miłość jest dostępna dla nas tu, w Eucharystii.

1. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św.

2. Jutro liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte zwłaszcza tych, którzy mają za swojego patrona św. Józefa szczególnie wieczorem o godz. 17. 00.

3. W środę jak zwykle zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy świętej. Podczas tej Mszy świętej będzie przyjęcie dziewczynek do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy do udziału Rodziców i ich rodziny.

4. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację o godz. 20.00. Zechciejmy brać liczniejszy w nich udział aby nie tylko podtrzymać piękną tradycję naszych Matek i Ojców ale uczynić to z potrzeby serca. Poświęćmy czas dla Chrystusa Cierpiącego by rozważać Jego Mękę na krzyżu biorąc udział w Gorzkich Żalach jak i w rozważaniach Drogi Krzyżowej. Znajdźmy czas dla naszego dobra.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla Starszych, dla Młodzieży i dla Dzieci. Młodzież przychodzi na Mszę Świętą o godz. 9.00 a dzieci na 10.30. Msze św. dla Starszych w czasie Rekolekcji będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź będzie w czwartek 29 marca cały dzień. Do chorych będzie objazd w poniedziałek od godz. 9.30. Ofiary dla Rekolekcjonisty będą zbierane we wtorek i w środę. Po rozpoczęciu Rekolekcji w niedzielę Młodzież i dzieci dalszy ciąg będą miały od środy do piątku włącznie. Szczegółowy program Rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę.

6. Zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców będzie podczas Rekolekcji na nabożeństwie stanowym w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Ryszard Fałda l. 67 i + Stanisław Gut l. 88. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Przypominamy o nabywaniu baranków paschalików składając ofiarę po 5 zł. Można złożyć większą ofiarę. Nabyty Paschalis będzie symbolem przypominającym nam o naszej wrażliwości na potrzeby biednych.

10. Wpatrując się w Ukrzyżowanego Chrystusa wzrastajmy w Bożej mądrości, a wypełniając Jego przykazania podążajmy drogą przemiany i nawrócenia. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.