V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 LUTEGO 2007 2007-02-05

Ilekroć uczestniczymy we Mszy Świętej, tylekroć wyrażamy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar odkupienia i perspektywę zbawienia. Z ofiary eucharystycznej czerpiemy także siłę do wytrwania na drodze wyznaczonej nam przez Jezusa Chrystusa. Karmimy się bowiem słowem i chlebem na życie wieczne. Podczas dzisiejszego spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym tak podczas Mszy Świętej, jak i adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy mieć okazję do wyrażenia wdzięczności Bogu za Jego dary oraz do przeproszenia za ich lekceważenie i niewłaściwe wykorzystanie. Przykład zaś powołanych do szczególnych zadań proroka Izajasza i Apostoła Szymona niech nas pobudzi do ochotnego i odpowiedzialnego wypełniania zadań dla naszego dobra i dla dobra innych.

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej wspólna Adoracja.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy św. będzie najpierw wspólna Adoracja a po niej prywatna do rozpoczęcia kolejnej Mszy Świętej. Natomiast po południu Adoracja będzie po Mszy św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu która będzie o godz. 15.00. Od godz. 16.00 będą adorować Matki i Ojcowie, od 17.00 Młodzież. O godz. 18.00 będzie wieczorna Msza św.

2. W środę jak zwykle zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św.

3. W czwartek na wieczorną Mszę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas II przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej oraz ich Rodziców. Prosimy wszystkich o sumienną obecność i przyniesienie Świadectwa Chrztu dzieci, które są ochrzczone poza naszą parafią a do tej pory tego nie uczynili.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Odział Caritas. Porządek Adoracji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Skorzystajmy z tego Dnia Skupienia przychodząc na Adorację w ciągu dnia a szczególnie wieczorem na Drogę Krzyżową i Mszę świętą.

5. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, która jak zwykle jest o godz. 20.00. Uczestnicząc w niej wyrażamy naszą wdzięczność Ojcu świętemu za Jego wielką posługę na Stolicy Piotrowej.

6. W przyszłą niedzielę w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Zadbajmy w naszych rodzinach o ludzi chorych, cierpiących, samotnych, będących w podeszłym wieku. W tym dniu w naszym kościele będzie specjalne nabożeństwo dla Chorych o godz. 10.30 połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na wzór ludzki. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo chorych, rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku. Prosimy umożliwić wszystkim takie spotkanie wspólne w kościele, a mających samochody by nimi usłużyli potrzebującym. Zwracamy się jak zwykle o pomoc do Caritas.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00 a także składka na tacę przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Pamiętajmy o niej.

8. W przyszłą niedzielę 40 Godzinne Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, będą po południu wg następującego programu: Od godz. 14.30 adorują wszystkie dzieci, Służba Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza, od 15.00 Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie, Mężczyźni, od 17.00 Młodzież ucząca się i pracująca. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu aby być w wyznaczonym terminie na wspólnej Adoracji.

9. We wtorek będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz.17.00 w kościele. Po Mszy św. spotkanie będzie kontynuowane na plebanii. Podając tę informację liczymy na sumienną obecność wszystkich należących do Rady. Weźmie w nim także udział wykonawca przebudowy naszych organów.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o nowej książce kardynała Dziwisza p. t. „Świadectwo” w której ujawnia nieznane fakty z życia Jana Pawła II. Można ją nabyć w zakrystii w cenie 29 zł. za sztukę.

12. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, żeby przynajmniej 1% naszego podatku poszedł na cele, które są bliskie każdemu z nas.

Równocześnie przypominamy, że niezależnie od tego, czy przekażemy 1% czy też nie przekażemy, wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie. My jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Dlatego Ks. Biskup Wiktor Skworc zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację.