II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 STYCZNIA 2007 ROK 2007-01-13

Na wielki dar, który otrzymujemy w Eucharystii, trzeba dobrowolnie odpowiedzieć wiarą żywą i dojrzałą. Ona daje nam możliwość doświadczenia miłującej obecności Boga w naszej codzienności. Prośmy Ducha Świętego, aby oświecił nasze umysły, prośmy Go o łaskę wiary, która będzie zawsze nadawać sens naszemu życiu, opierając je na Chrystusie – Słowie. Niech przewodniczką na drodze wiary będzie Najświętsza Maryja Panna, która wzywa nas, abyśmy czynili to, co mówi nam Jej Syn, a nasz Zbawiciel. Za brak zaangażowania w rozwój naszej wiary, za grzechy przeciwko wierze przepraszajmy teraz Boga i prośmy o miłosierdzie.

Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza święta.
Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. We środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00

3. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
W czasie tego tygodnia modlimy się, aby spełniło się pragnienie Chrystusa, żeby wszyscy Jego wyznawcy stanowili jedną owczarnię.

4. W piątek zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Jana Pawła II o rychłe wyniesienie na ołtarze. Dziękujemy tym, którzy biorą w niej udział w każdy tydzień i zachęcamy tych, którzy bywają rzadko lub jeszcze wcale nie byli.
Prosimy również o prowadzenie rozważań prze poszczególne rodziny czy grupy.

5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do skarbony przed kościołem na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Choć w tym roku pogoda nie wymaga takiego jak choćby w ubiegłym roku ogrzewania to jednak musimy ogrzewać kościół by w nim nie było wilgoci. Wszyscy na pewno już zauważyli, że w kościele jest ciepło i sucho i na tynkach nie pojawia się wilgoć. Zima się jeszcze nie skończyła i dalej trzeba ogrzewać.

Zbiórka na ten cel była prowadzona w listopadzie i grudniu i wyniosła łącznie 2 165 zł 43 grosze. Bóg zapłać za te ofiary. Prosimy o dalsze życzliwe ofiary na ten cel.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych w tym Gościa Niedzielnego.

W nim możemy przeczytać m.in.

- o sprawie Ks. arcybiskupa Stanisława Wielgusa

- o Polakach, którzy wyjechali za granicę

- o Polce, która uratowała w czasie wojny dwa i pół tysiąca Żydów

- czy policja może zabrać nasz komputer gdy znajdzie w nim nielegalne oprogramowanie

Do Gościa dołączono specjalny dodatek p.t. „Wracamy do średniowiecza”.

8. Porządek kolędy na rozpoczynający się i kolejny tydzień

PORZĄDEK KOLĘDY (od 15 do 27 stycznia):

PON 15 I - godz. 15 .00 - ul. Ćwiklińskiej . Rozpoczęcie od Fałata

WT 16 I - godz. 15.00 - ul. Krzyska c.d. od ul. Fałata do ul. Modrzejewskiej z ul. Gierymskich i Wyczółkowskiego.

SRD 17 I - godz. 15.00 - ul. Węgrzyna - rozpoczęcie od ul. Krzyskiej

CZW 18 I- godz. 15.00 - ul. Krzyska c.d. z ul. Woszczerowicza do Jaracza.

PT 19 I - godz. 15.00 - ul. Spokojna. Domy przy Krzyskiej do cmentarza i ul. Chryzantemowa.

SOB 20 I - godz. 9.00 - ul. Krzyska c.d. z ul. Stalową, Szklaną, Pochyłą, Skrytą, Olchową, Gruszkową, Leszczynową.

PON 22 I - godz. 15.00 - ul. Bogusławskiego - rozpoczęcie od ul. Schillera

WT 23 I - godz. 15.00 - ul. Solskiego - rozpoczęcie od ul. Schillera

SRD 24 I - godz. 15.00 - ul. Jaracza - rozpoczęcie od ul. Krzyskiej

CZW 25 I - godz. 15.00 - ul. Zelwerowicza.

PT 26 I - godz. 15. - ul. Modrzejewskiej. Rozpoczęcie od ul. Krzyskiej

SOB 27 I - godz. 9.00 - ul. Osterwy

9. W gablocie ogłoszeń wisi Miejski Projekt wypoczynku uczniów pozostających w okresie ferii zimowych w mieście. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z tym projektem.

10. Uczestnicząc w Eucharystii, doświadczyliśmy miłującej obecności Boga, który obdarza nas darem wiary urzeczywistniającym się poprzez nadzieję i miłość. Starajmy się trwać w niej mocno poprzez codzienną modlitwę i realizowanie nauki Chrystusa w spełnianiu naszych zadań i powinności. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.