II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2006 ROK 2006-12-16

Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie

Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Przypatrzmy się powołaniu naszemu”. Podobnie jak w poprzednich latach wybrane przez Konferencję Episkopatu Polski hasło stwarza okazję do szczególniejszej modlitwy i refleksji nad jedną z największych tajemnic osobistego życia każdego z nas – nad tajemnicą życiowego powołania. Warto o tym pamiętać również dzisiaj, gdy w całej Polsce modlimy się za Kościół na Wschodzie. Wszyscy bowiem – bez względu na miejsce zamieszkania i przynależność narodową – jesteśmy powołani do zbawienia, czyli życia w przyjaźni i miłości do Boga i wzajemnie wobec siebie. Chcemy więc dzisiaj wspierać naszą modlitwą i materialną pomocą Kościół na Wschodzie. W ten sposób będzie wzrastała w nas świadomość prawdy o zbawieniu, do którego wszyscy zmierzamy na drodze realizacji naszego życiowego powołania.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.
Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek, po 9.00 tej dla młodzieży a po 10.30 dla dzieci.

2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich do udziału w nich a szczególnie dzieci z lampionami. Przypominamy, że dzieci losują każdego dnia małego Jezuska w żłóbku.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Roratach.

4. W piątek gromadzimy się jak zwykle o godz. 20.00 na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Obecność na niej potraktujmy jako naszą wdzięczność za ofiarne posługiwanie Jana Pawła II dla świata i twórzmy żywy pomnik modlitewny w naszej parafii.

5. W sobotę 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie po Roratach. Przychodźmy liczniej z dziećmi na Roraty.

6. W przyszłą niedzielę będzie Adwentowy Dzień Skupienia przygotowujący nas do Spowiedzi przed Bożym Narodzeniem, która będzie 21 grudnia w czwartek.. Przygotowanie poprowadzi Ks. Dyrektor Andrzej Liszka i przybliży nam postać Św. Ojca Pio.

7. W przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary na ogrzewanie kościoła.

8. Przed Świętami Bożego Narodzenia nasze dzieci obdarowujemy świątecznymi prezentami. Pamiętajmy o dzieciach, którym nikt nie podaruje świątecznego podarunku. Zechciejmy je zobaczyć i poszerzyć nasze serca. Pamiętajmy o nabywaniu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym w tym roku. Choć niektórzy mają jeszcze świecę z ubiegłych lat, tegoroczna świeca jest dowodem naszej pomocy w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom także przez nabycie świecy a starszym składając dar do kosza, który jest przed figurą św. Antoniego.

9. Siostry Służebniczki z naszej parafii serdecznie dziękują naszym drogim parafianom za każdy gest życzliwości wobec nich a szczególnie za ofiary złożone w ich patronalne święto Niepokalanie Poczęcie NMP. Swoją wdzięczność wyrażą modlitwą przed Panem za wstawiennictwem Matki Bożej Niepokalanej.

10. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary jak wcześniej informowaliśmy na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, iż nastąpiła zmiana w kryteriach dochodowych dotyczących dożywiania dzieci w szkołach. Osoby, których dochód nie przekracza 526,50 zł. netto mogą ubiegać się o bezpłatne obiady w szkole. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

13. Niech Boże błogosławieństwo utwierdza nas w radosnym i odważnym głoszeniu światu prawdy o obecności Pana pośród nas. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.